Tepebaşı Çocuk Korosundan Bilecik'te Konser - Son Dakika

Tepebaşı Çocuk Korosundan Bilecik'te Konser

12.06.2022 13:23
Tepebaşı Çocuk Korosundan Bilecik'te Konser

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni ve Koroları, Bilecik Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen konserde Bilecikli vatandaşların karşısına çıktı. Ayakta alkışlanan konser sonunda konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, "İki komşu olarak Eskişehir ve Bilecik, et ile tırnak gibidir. Ayrıca Tepebaşı’nda şehir dışından en çok Bilecikliler yaşıyor, sizler ile her zaman bir aradayız" dedi.

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni ve Koroları, Bilecik Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen konserde Bilecikli vatandaşların karşısına çıktı. Ayakta alkışlanan konser sonunda konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, "İki komşu olarak Eskişehir ve Bilecik, et ile tırnak gibidir. Ayrıca Tepebaşı'nda şehir dışından en çok Bilecikliler yaşıyor, sizler ile her zaman bir aradayız" dedi.

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni ve Koroları Bilecik'te konser verdi. Konser, Bilecik Belediyesi'nin ev sahipliğinde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Programa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın yanı sıra Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, her iki belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda Bilecikli vatandaş katıldı.

Orkestra şefliğini Simay Pala, koro şefliğini ise Derya İnanç'ın üstlendiği konserde çocuklar, marş ve şarkıları başarı ile seslendirerek Bileciklilerden büyük beğeni aldı. Konser sonunda sahneye çıkan Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, koordinatör Kaan Kıran, şefler Simay Pala ve Derya İnanç ile çocukları tebrik etti.

"SANAT VARSA BİZLER VARIZ"

Başkan Vekili Subaşı daha sonra orkestrayı dinlerken gururlandıklarını ifade ederek, "Çok gururlanarak dinledik. Harika bir gün geçirmemizi sağladınız, çok teşekkür ediyorum. Bu salonu dolduran çocuklar ve veliler, kültür-sanat etkinliklerinin kısıtlandığı tam da şu süreçte bizlere umut vaat ediyorsunuz. Ayaklarınıza sağlık. Hepimiz için sanatlı günler diliyorum. Sanat varsa bizler varız, gelecek var. Başkanımız Ahmet Ataç eşi ve kızı ile birlikte bizimle. Tepebaşı Belediyemizin değerli meclis üyeleri ve başkan yardımcıları da aramızda. Bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. En büyük teşekkürlerimizi de çocuklarımıza sunuyoruz" diye konuştu.

"ESKİŞEHİR VE BİLECİK ET İLE TIRNAK GİBİDİR"

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise Eskişehir ve komşu Bilecik'in yakın ilişkisine dikkat çekerken, "Öncelikle bu güzel ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum. İki komşu olarak Eskişehir ve Bilecik, et ile tırnak gibidir. Ayrıca Tepebaşı'nda şehir dışından en çok Bilecikliler yaşıyor, sizler ile her zaman bir aradayız. Derneklerimiz ile sürekli buluşuyoruz. Bugün de çok güzel ve Bilecik'e yakışan bir gündü. Sevgili Başkanımız Melek Mızrak Subaşı, Bilecik'in ilk kadın başkanı. Kendisini kutluyoruz ve destek veriyoruz. Bilecik'imiz de Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyet kentlerinden bir tanesi ve Melek Mızrak Subaşı'nın başkanlığı ile ileriye gidecek" sözlerini kullandı.

Başkan Vekili Subaşı, Başkan Ataç'a Mustafa Kemal Atatürk'ün seramikten bir tablosunu armağan etti. Başkan Ataç da Başkan Vekili Subaşı'na, Devrim otomobilinin camdan bir figürü ile Nazım Hikmet Ran'ın bir karikatürünü takdim etti.

Konser programı, katılımcıların alkışları eşliğinde son buldu.

YORUMLAR
500
Trabzonspor konuk ettiği Hatayspor'u Abdülkadir Ömür'le devirdi! Lige 2'de 2'yle başladı Trabzonspor konuk ettiği Hatayspor'u Abdülkadir Ömür'le devirdi! Lige 2'de 2'yle başladı Johnson & Johnson'ın 130 yıldır sattığı bebek pudrasında kanserojen madde tespit edildi Johnson & Johnson'ın 130 yıldır sattığı bebek pudrasında kanserojen madde tespit edildi Samsun'da dalgalar arasında kaybolan 16 yaşındaki çocuk hayata döndürüldü Samsun'da dalgalar arasında kaybolan 16 yaşındaki çocuk hayata döndürüldü
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Tepebaşı Çocuk Korosundan Bilecik'te Konser - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement