İl Başkanlarından Vali Canpolat'a Teröre Karşı Birlik Ziyareti - Son Dakika
Yerel

İl Başkanlarından Vali Canpolat'a Teröre Karşı Birlik Ziyareti

İl Başkanlarından Vali Canpolat\'a Teröre Karşı Birlik Ziyareti

Bursa'daki 8 Siyasi Partinin İl Başkanı, Terör Olaylarını Protesto Etmek ve Vatandaşları Sağduyuya Davet Etmek İçin Ortak Bildiri Hazırladı. Başkanlar, Hazırladıkları Bildiriyi Bursa Valisi Nihat Canpolat'a Takdim Etti.

25.10.2007 17:34

Bursa'daki 8 siyasi partinin il başkanı, terör olaylarını protesto etmek ve vatandaşları sağduyuya davet etmek için ortak bildiri hazırladı. Başkanlar, hazırladıkları bildiriyi Bursa Valisi Nihat Canpolat'a takdim etti.

Hakkari'de 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin yaralanması ve 8 askerin de kaçırılmasının ardından terör ve sağduyu konusunda birlikte hareket etme kararı alan AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız, CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, MHP İl Başkanı Arif Demirören, DP İl Başkanı Mümin Ekici, Anavatan İl Başkanı Ahmet Kömbe, DSP İl Başkanı Hüseyin Kul, BBP İl Başkanı Tahir Kahveci ve Saadet Partisi İl Başkanı Hilmi Tanış, bir araya gelerek hazırladıkladıkları ortak bildiriyi Vali Canpolat'a sundu. Bursa Valiliği önünde basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan başkanlar, halkın meydanlarda gereken cevabı verdiği düşüncesiyle bildiriyi okumayacaklarını söyleyerek, bildiriyi elden dağıttı.

Saldırıların kınandığı ve birlik mesajlarının verildiği bildiride, "Bizler ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birliğini, toprak bütünlüğünü hedef alan terör örgütünü ve arkasındaki hain güçleri şiddetle kınıyoruz. Milli bütünlüğümüze zarar verecek eylem ve söylemlere başvuranlar bu hedeflerine asla ulaşamayacaklardır. Bizler farklı siyasal yapıları temsil etsekte, bu amaca hizmet eden dış güçlere ve içteki hainlere karşı birleşerek, ülkemizin barışı ve huzuru için mücadele etmeye hazırız. Bu dönemde toplumsal tansiyonu kışkırtmaktan uzak durulmalıdır. Milletimizin devletine olan güveni suistimal edilmemelidir. Son günlerde şehrimizde yaşanan gösteri ve yürüyüşler çerçevesinde bazı iş yerleri ve evler hedef alınarak şiddet eylemlerine yönelinmesi zaman zaman vatandaşlarımızın taciz edilmesi demokratik bir ülkede yaşama hakkını zedeleyen her türlü provokatif eylemlere yönelinmesini doğru bulmuyor, bu davranışları sergileyenleri şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bildiride pazar günü yapılacak 'Hepimiz Mehmediz' mitingine destek verildiği ve mitinge katılanların sağduyulu davranması gerektiğini vurgulandı.

(EY-MŞ)

25.10.2007 17:36 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İl Başkanlarından Vali Canpolat'a Teröre Karşı Birlik Ziyareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement