Ilgaz'da Kar Kalınlığı 140 Santimetreye Ulaştı - Son Dakika
Yerel

Ilgaz'da Kar Kalınlığı 140 Santimetreye Ulaştı

Ilgaz\'da Kar Kalınlığı 140 Santimetreye Ulaştı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı'nda bu sabah yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 140 santimetre olduğu bildirildi.

13.01.2012 14:11

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı'nda bu sabah yapılan ölçümlerde kar kalınlığının 140 santimetre olduğu bildirildi. Hava sıcaklığının eksi 14 derece olduğu zirvede tatilciler kayak yapmanın doyasıya keyfini yaşıyor.

Kastamonu Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, birkaç gündür etkili olan yağışla birlikte kar kalınlığı, bu sabah itibariyle 35 santimetre daha artarak 140 santimetreye çıktı. Gündüz sıcaklığının eksi 3-5, gece sıcaklığının ise eksi 10 derece civarında olacağı Oteller Bölgesi'nde kar yağışının hafta sonunda aralıklarla devam edeceği belirtildi. Şuan itibariyle güneşli bir havanın hakim olduğu Ilgaz Dağında, hafta sonu kar yağışının tekrar başlayacağı öğrenildi.

KAYAK TUTKUNLARI ILGAZ'A AKIN EDİYOR

Türkiye'nin önemli kış merkezlerinden olan Ilgaz Dağı'ndaki oteller hafta sonları yüzde yüzlük doluluk oranlarına ulaşırken, hafta içi yer yer boşluklar olduğu öğrenildi. Hafta sonunu kar ve kayak keyfiyle geçirmek isteyenlerin yanı sıra komşu illerden tur otobüsleriyle gelen yüzlerce insan Ilgaz'ın eşsiz doğasında kayak yaparken gönüllerince de eğleniyor. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ilgaz'da Kar Kalınlığı 140 Santimetreye Ulaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement