Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika

Irak Sınırındaki Olay

09.01.2012 12:26
Irak Sınırındaki Olay

Şırnak Valiliği, Irak sınırında yaşanan olayda ölenlerin yakınları ile yaralananların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Şırnak Valiliği, Irak sınırında yaşanan olayda ölenlerin yakınları ile yaralananların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın Uludere ilçesine yakın sınırında 28 Aralık 2011'de meydana gelen olayın hemen ardından valilikçe kriz merkezi oluşturulduğu hatırlatıldı.

Çalışmaların bu merkez tarafından yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Kriz merkezinde kurulan 3 komisyon tarafından olayda vefat edenlerin aileleri ile yaralanan vatandaşlar için gerekli her türlü sağlık işlemleri, sosyal hizmet desteği, rehabilitasyon çalışmaları, ayni ve nakdi yardım işlemlerinin yapılmasına başlanarak, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilebilmesi için gerekli tüm faaliyetlere devam edilmektedir."

Komisyonların, hükümetin olayın ardından hemen gündeme aldığı Gülyazı-Ortasu Sınır Kapısı'yla ilgili olarak hafta sonu yoğun çalışma yürüttüğü bildirildi.

Projenin bölgede kaçakçılık faaliyetlerinin önüne geçeceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Projenin bölge halkına sağlayacağı ekonomik katkıların yanı sıra komşu il ve ilçelerin de ticari faaliyetlerine canlılık getireceği öngörülmektedir. Sınır kapısının açılmasıyla yöre halkı günlük ihtiyaçlarını daha rahat giderebilecek ve Türkiye vatandaşlarıyla Irak vatandaşları arasında ticari ilişkiler kurulacak. Gelişen ticaret ile yeni istihdam olanakları doğacak. Buna paralel olarak yakın turizm noktalarına ulaşım kolaylaşacak ve turizm canlılık kazanacak."

- ŞIRNAK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Irak Sınırındaki Olay - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Öğrencisini istismardan yargılanan müdür yardımcısından rezil savunma: Kılık kıyafeti çok şık ve dikkat çekiciydi 23:36 Öğrencisini istismardan yargılanan müdür yardımcısından rezil savunma: Kılık kıyafeti çok şık ve dikkat çekiciydi 58 milyon euro yatırım yapılan Türkiye'nin ilk yerli şanzımanı tanıtıldı 23:14 58 milyon euro yatırım yapılan Türkiye'nin ilk yerli şanzımanı tanıtıldı Burcu Biricik, şalvar giyip tülbent taktı! Makyajsız hali dikkat çekti 22:57 Burcu Biricik, şalvar giyip tülbent taktı! Makyajsız hali dikkat çekti
Dolmabahçe'de büyük yıkım! Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş, sahasında Sporting'e 4-1 mağlup oldu 21:34 Dolmabahçe'de büyük yıkım! Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş, sahasında Sporting'e 4-1 mağlup oldu Almanya'da rekor kıran akaryakıt fiyatları, sürücüleri komşu ülkeye yönlendiriyor 19:14 Almanya'da rekor kıran akaryakıt fiyatları, sürücüleri komşu ülkeye yönlendiriyor Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor 17:48 Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor
Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak 16:43 Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak
Advertisement