"Kaç Zamandır Kadın" Sergisi İlgi Gördü - Son Dakika

"Kaç Zamandır Kadın" Sergisi İlgi Gördü

11.03.2016 17:36
"Kaç Zamandır Kadın" Sergisi İlgi Gördü

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebetiyle "Kaç Zamandır Kadın" adlı sergi düzenlendi.

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebetiyle "Kaç Zamandır Kadın" adlı sergi düzenlendi. Kadın ve Sanat Çalıştayı için gelen Yasemin Aslan Bakiri, Ayfer Kalsın, Elif Çete ve üniversite öğretim üyelerinden Doç. Dr. Evren Daşdağ ile öğretim görevlisi Emine Dilek Yalçın'ın eserlerinden oluşan sergi kadınların sanatta varlığını gözler önüne serdi.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi sergi salonunda gerçekleşen serginin açılışına Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Serginin açılış kurdelesinin kesiminden önce bir konuşma yapan Doç. Dr. Evren Daşdağ, kadınlık tarihinden bahsederek, günümüze kadar değişen dünya ve teknoloji ile her şeyin değiştiğini, değişmeyen tek şeyin kadın olduğunu söyledi.

Sanatta kadının yerinin varlığını göstermek için 16 kadının eserlerinin sergilendiği sergiyi Vali eşi Hülya Aksoy ve kadın sanatçılar birlikte açtı. Eserleri tek tek inceleyen ve eserlerin sahipleri ile sohbet eden Aksoy, kadının toplumdaki rolünü anlatan eserleri çok beğendiğini dile getirdi. Sergide farklı tekniklerin kullanıldığı cam, seramik, porselen ve resim gibi eserler yer aldı. Sergi 4 gün boyunca ilgililerini ağırlayacak.

YORUMLAR
500
Havelsan ekspresi bilim treni Malatya'da Havelsan ekspresi bilim treni Malatya'da Oltalama yöntemiyle dolandırıcılık yapanlara 10 ilde eş zamanlı operasyon Oltalama yöntemiyle dolandırıcılık yapanlara 10 ilde eş zamanlı operasyon Yapıların camını kırıp şantiye konteynerlerini yakan 2 şüpheli suçüstü yakalandı Yapıların camını kırıp şantiye konteynerlerini yakan 2 şüpheli suçüstü yakalandı
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel 'Kaç Zamandır Kadın' Sergisi İlgi Gördü - Son Dakika


Advertisement