Kamera Yerine Meyve Suyu Gönderdiler - Son Dakika

Kamera Yerine Meyve Suyu Gönderdiler

05.04.2015 14:23
Kamera Yerine Meyve Suyu Gönderdiler

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde telefonla kamera ve ses kayıt cihazı siparişi veren kişiye, bir paket meyve suyu ile kulaklık gönderildi.

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde telefonla kamera ve ses kayıt cihazı siparişi veren kişiye, bir paket meyve suyu ile kulaklık gönderildi.

İlçe merkezinde market işleten Celal Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık bir hafta önce kendisini telefonla arayan kişinin, 575 lira değerindeki web kamera ve ses kayıt cihazını kampanyayla 170 liraya sattıklarını belirttiğini söyledi.

Telefondaki kişinin dolandırıcı olmasından şüphelendiği halde, uzun süren görüşme sonunda ikna edildiğini ve iş yeri adresini vererek malzemeleri satın aldığını anlatan Vural, birkaç gün sonra adresine ulaşan kargoyu, 170 lira ödeyerek teslim aldığını ifade etti.

Vural, paketten kamera yerine bir kutu meyve suyu, ses kayıt cihazı yerine de kulaklık çıkınca büyük şaşkınlık yaşadığını bildirerek, insanların bu tür dolandırıcılar karşısında dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi.

Dolandırıcıların, 5 lira değerindeki ürünler için kendisinden 170 lira aldığına değinen Vural, "Giden paranın üstüne meyve suyunu içtim. Herkes bilsin ki bunlar bir şebeke. Bu tür alışverişlerde herkesin dikkatli olması gerekiyor. Bir dahaki sefere böyle bir hataya düşmeyeceğim ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.

YORUMLAR
500
AĞRI DAĞI BEYAZA BÜRÜNDÜ AĞRI DAĞI BEYAZA BÜRÜNDÜ Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas OSB'nin alt yapı yapım işi protokolü imzalandı Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas OSB'nin alt yapı yapım işi protokolü imzalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kamera Yerine Meyve Suyu Gönderdiler - Son Dakika


Advertisement