"Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu" Konulu Seminer - Son Dakika
Yerel

"Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu" Konulu Seminer

Adıyaman'da, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Teknik Destek Programı çerçevesinde desteklenen proje kapsamında, "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu" konulu seminer düzenlendi.

09.01.2012 18:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'da, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Teknik Destek Programı çerçevesinde desteklenen proje kapsamında, "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu" konulu seminer düzenlendi.

Mustafa Vehbi Koç Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitim seminerinde konuşan Uzman Süleyman Hilmi Çağlar, katılımcılara, akademik ve idari birimlerinde çalışanlara harcama yetkileri, kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu ile ilgili bilgiler verdi.

Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu ise 5018 Sayılı Kanun ile birlikte, bütçe kapsamının genişletilmesi suretiyle bütçe hakkının en iyi şekilde kullanılması, üç yıllık bütçeleme, stratejik planlama, performans esaslı ve analitik bütçe sistemi, tahakkuk esaslı muhasebe, orta vadeli harcama sistemi, mali yönetimde saydamlığın sağlanması, hesap verme mekanizması ile harcama sürecinde yetki sorumluluk dengesinin kurulması ve etkin bir iç kontrol sisteminin oluşturulmasının öngörüldüğünü belirtti.

Kaygusuzoğlu, eğitim seminerinde 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanununun bölümleri, Faaliyet Raporları ve Kesin Hesap Taşınır Mal Yönetmeliği, Muhasebe Dönem Sonu ve Dönem Başı İşlemleri, Kesin Hesap ve Yönetim Dönemi Hesabı, İç Kontrol ve Ön Mali Kontrol, İç Kontrole İlişkin Eylem Planı ve E-Bütçe Uygulama ve Hazırlanması konularının ele alındığını kaydetti.

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu' Konulu Seminer - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement