Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması - Son Dakika
Yerel

Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması

Karabağlar Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda Cumhuriyet'in 100. yılı kutlaması yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yurtta kalan öğrenciler birlikte pasta keserek Cumhuriyet Bayramı'nı karşıladı. Başkan Selvitopu, Cumhuriyeti gençlerin geleceğe taşıyacağını vurgulayarak, “Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Bugün dünyada sayılan, önem verilen ülkelerden biriysek, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Daha da geliştirmek hepimizin görevi ” dedi.

25.10.2023 14:13  Güncelleme: 14:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabağlar Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda Cumhuriyet'in 100. yılı kutlaması yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yurtta kalan öğrenciler birlikte pasta keserek Cumhuriyet Bayramı'nı karşıladı. Başkan Selvitopu, Cumhuriyeti gençlerin geleceğe taşıyacağını vurgulayarak, "Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Bugün dünyada sayılan, önem verilen ülkelerden biriysek, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Daha da geliştirmek hepimizin görevi " dedi.

Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları ve yurt yöneticileriyle çalışanlarının da katıldığı buluşmada, Başkan Selvitopu ve öğrenciler birlikte akşam yemeği yedi.

Yurt Öğrenci Temsilcisi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Melis Korucu yaptığı konuşmada, her zaman yanlarında olan Başkan Selvitopu'na ve Karabağlar Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda kalmaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirten Korucu, "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz' diyen Atatürk'ün izinden gittiğimiz; Cumhuriyetin değerini ve anlamını kavramak için üniversite yolunda yürüdüğümüz bir dönemdeyiz. Yolumuzun yurdumuzla kesişmesi çok ayrı bir onur ve gurur kaynağı. Bizlere kucak açtığı için Karabağlar Belediyesi'ne, bizi her zaman kendi kızlarıymış gibi gören Başkanımız Muhittin Selvitopu'na çok teşekkür ediyoruz" dedi.

SELVİTOPU: EĞİTİM KONUSUNDA HASSASIZ

Başkan Selvitopu da eğitim konusunda çok hassas olduklarını vurgulayarak, "Karabağlar'da ilk, orta ve lise olmak üzere toplam 114 okulumuz var. Hepsinin yanındayız. Doğrudan sorumluluğumuz olmamasına karşın tümünün bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Çünkü oralardaki öğrencilerimizin motivasyonu, fiziki koşullarının iyi olması bizler için çok önemli. Bu yurdu da aynı anlayış doğrultusunda yaşama geçirdik En fazla mutlu olduğum yerlerden biri burası. Gelemesem bile yakından takip ediyorum. Sıkıntılarınızı, isteklerinizi arkadaşlarımıza iletin. Onlar bize anında haber veriyor. Eksiklikleri gidermek için elimizden geleni yaparız. Çünkü amacımız eğitiminize küçük de olsa bir katkı sağlamak" diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına, Cumhuriyete ve bu ülkeye olan sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

"Mesleğiniz ne olursa olsun yarın bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Ne kadar donanımlı, iyi yetişirseniz ülkeye o kadar çok yararınız olur. Düşünün Mustafa Kemal kurtuluş mücadelesini başlattığında 38 yaşındaydı. Bütün toplumu ayağa kaldırarak ülkeyi işgal eden yedi düvele karşı mücadele etti ve onları geldiği gibi geri gönderdi. Bu mücadeleyi veren şehit ve gazilerimize borcumuz var. Onların kurduğu Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Bilimle, kültür ve sanatla, teknolojiyle onu daha da ileriye sizler taşıyacaksınız. Böylesine önemli bir yılın içerisindeyiz. Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Buna hep birlikte sahip çıkacak 2. yüzyıla hep birlikte taşıyacağız. Daha nice 100 yıllara."

Konuşmaların ardından hep birlikte 100. yıl için pastası kesildi.

Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu\'nda 100. Yıl Kutlaması
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Programda, protokol üyeleri bayramlaştı.

 • AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
  10 Nis AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi

  AK Parti Antalya İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. İl Başkanı Ali Çetin, Gazze'deki Müslümanları ve Filistin halkını unutmamaları gerektiğini belirtti. Çetin, seçimlerde Antalya halkının kendilerine muhalefet görevi verdiğini ve belediye başkanlarının vaatlerini takip edeceklerini söyledi. Programa AK Parti milletvekilleri, MKYK üyeleri ve partililer katıldı.

 • Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı
  10 Nis Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı

  Güney Kore'de halk, 4 yıl boyunca görev yapacak Ulusal Meclis üyelerini belirlemek üzere bugün sandık başına gitti. Seçime yaklaşık 29.4 milyon kişi katıldı ve oy kullanma işlemi sona erdi. Resmi sonuçların ilerleyen saatlerde kesinleşmesi bekleniyor.

 • Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti
  10 Nis Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti

  Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, ilçede bulunan esnafı ziyaret ederek Ramazan Bayramlarını kutladı. Görevi süresince esnafı her zaman ziyaret edeceğini söyleyen Başkan Kotan, yerel seçimlerde kendisine destek veren esnafa da teşekkür etti.

 • Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri
  10 Nis Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri

  Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta kent protokolünün yoğun katılımıyla Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenleri yapıldı.

 • Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Tokat'ta Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında Vali Numan Hatipoğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşları kabul ederek, bayramlarını kutladı. Programa AK Parti Tokat milletvekilleri, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı, Belediye Başkanı, üniversite rektörü, emniyet müdürü, jandarma komutanı ve diğer daire müdürleri de katıldı.

 • Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı
  10 Nis Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Merkez Camisi'nde bayram namazını kılan ve vatandaşlarla sohbet edip bayramlaşan Başkan Önal, Bayraklı'nın çınarlarını da unutmadı. Önal, Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi'ni ziyaret ederek huzurevi sakinlerine karanfil dağıttı. Ayrıca, Şehit Uygar Yalçınkaya'nın ailesini de ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 • Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi
  10 Nis Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi

  Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan önderliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Boyabat ilçesinde ise AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in konuşmasıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.


Advertisement