Kars inşaat alına döndü - Son Dakika

Kars inşaat alına döndü

26.06.2022 10:15
Kars inşaat alına döndü

Kars'ta yol, kaldırım ve altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kars'ta yol, kaldırım ve altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kars Belediye Başkanlığı'nca kent genelinde 2022 yılı yol ve altyapı çalışmaları başlatıldı. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde öncelikle geçen yıl yapılan BSK yolda deformasyona uğrayan yerler yeniden yapılıyor.

Enerji nakil hatlarının yer altına alınması projesi çerçevesinde bulunan bölgeler ile belediye ekiplerince belirlenen diğer yerlerde Bitümlü Sıcak Asfalt (BSK) yol yapım, kilit parke yol ve kaldırım ile bazalt kaldırım çalışmalarıyla kent adeta inşaat alanına çevrildi.

Belediye ekiplerince bir taraftan asfalt söküm ve trimer çalışmaları sürerken, düğer taraftan da zemin sıkılaştırma çalışmaları yürütülüyor.

Belediye 2022 yılı altyapı çalışma program çerçevesinde ayrıca yeni içme suyu ishale hattı yapımı, kanalizasyon hattı yapımı, stabilize yol yapım, aydınlatma, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları da yapıyor.

Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün yakından takip ettiği çalışmaların kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Kentte yürütülen çalışmalar vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılanıyor. - KARS

YORUMLAR
500
Vali Öksüz, çiftçilerle birlikte hasat yaptı Vali Öksüz, çiftçilerle birlikte hasat yaptı Ani'de fetih coşkusu Ani'de fetih coşkusu Ani'nin fethinin 958'inci yıl dönümü kutlandı Ani'nin fethinin 958'inci yıl dönümü kutlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kars inşaat alına döndü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement