Kavun Deposunda Mantar Yetiştirildi - Son Dakika

Kavun Deposunda Mantar Yetiştirildi

04.05.2012 18:00
Kavun Deposunda Mantar Yetiştirildi

"İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği" projesinin ilk ürünleri hasat edildi.

Kırkağaç ilçesinde Kaymakamlık ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, kavun depolarında deneme amaçlı başlatılan

"İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği" projesinin ilk ürünleri hasat edildi.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında bir kavun deposundan deneme amaçlı uygulanan projede, ilk ürün Kaymakam Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz tarafında hasat edildi.

Kaymakam Ali Sırmalı, projenin, kavun depolarının boş kaldığı dönemlerini değerlendirme düşüncesiyle deneme amaçlı uygulandığını hatırlattı. Projeden elde edilen ürünün değerlendirileceğini, uygun bulunması durumunda 14 kavun deposunda üretime geçileceğini bildiren Kaymakam Sırmalı, "Proje ile İlçemizdeki tarımsal ürün yelpazesini genişleteceğiz" dedi.

1 ton komposttan yaklaşık 400-450 kg İstiridye mantarı üretilebileceğini Belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Melikşah Taşkın ise pazarlama konusunda sıkıntı olmadığını ve istiridye mantarının kilosunun 7-8 liradan satıldığını belirtti.

- MANİSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Kavun Deposunda Mantar Yetiştirildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement