Kaybolan Engelliler Parmak İzinden Bulunacak - Son Dakika
Yerel

Kaybolan Engelliler Parmak İzinden Bulunacak

Kaybolan Engelliler Parmak İzinden Bulunacak

Düziçi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Türkiye genelinde başlatılan uygulama kapsamında engellilerin parmak izini almaya başladı.

04.01.2012 13:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Düziçi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Türkiye genelinde başlatılan uygulama kapsamında engellilerin parmak izini almaya başladı.

Düziçi Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, Muhtarlarlar Derneği Düziçi Şubesi'nde yapılan toplantıda, engellilerin kaybolması durumunda parmak izinden bulunabilmesi amacıyla başlatılan uygulamayla ilgili bilgi verdi.

Uygulama sayesinde, Türkiye'nin neresinde olursa olsun kaybolan bir engellinin parmak izi karşılaştırması yapılarak bulunup ailesine teslim edileceği, parmak izi alınmasının gönüllülük esası kapsamında yürütüldüğü kaydedildi.

Düziçi Merkeze bağlı 18 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda Nisan ayı sonuna kadar sürecek parmak izi alımı uygulaması için parmak izi verecek engellilerin 2 resim, nüfus cüzdanı, annesi veya babası, yakını ya da vasisi ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek parmak izi verebilecekleri, gelecek durumu olmayan vatandaşların 155'i aramaları halinde evine gidilerek parmak izinin evinde alınacağı ifade edildi.

Ayrıca, ilçe merkezinde bulunan 3, Yarbaşı beldesinde bulunan bir rehabilitasyon merkezinin bu konuda bilgilendirildiği belirtildi.

- OSMANİYE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kaybolan Engelliler Parmak İzinden Bulunacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
    21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

    Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

  • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
    20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

    Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

  • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
    19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

    Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

  • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
    18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

    6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

  • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
    17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

    Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

  • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
    17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

    Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
    17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

  • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
    16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

    Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

  • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
    16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

    İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.


Advertisement