Kiraz Festivali Konserle Son Buldu - Son Dakika
Yerel

Kiraz Festivali Konserle Son Buldu

Kiraz Festivali Konserle Son Buldu

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, 27.Kiraz Festivali yapılan kiraz yarışması ve konserle sona erdi.

18.06.2012 12:09

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, 27. Kiraz Festivali yapılan kiraz yarışması ve konserle sona erdi.

Kiraz yarışmasına toplam 48 üretici başvurdu. "Ziraat 900" kodlu kirazı olmayan ve kriterleri aşamayan 36 üretici jüri üyeleri tarafından elendi. 12 Üreticinin rekabet ettiği yarışmada ürünler tat, aroma, renk, ağırlık ve ambalaj kategorisine göre ayrı ayrı değerlendirildi. İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hatice Ceren başkanlığında gerçekleşen oylamada sırasıyla Mehmet Şen, Ziyattin Uzunırmaki, Emine Gündoğdu ilk üç sırayı paylaştı.

Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, "Lapseki kirazı kalite yönünden dünyada bir numaradır. Şeftali, erik, elmada da kalite yönünden söz sahibi bir ilçeyiz. Meyve ve sebzelerimiz ekonomik olarak daha iyi değerlendirilebilmesi için ihracatçı ve komisyoncuların ilçemize davet ediyoruz. Bunu sağlamanın en iyi yollarından birisi de festivallerdir" dedi.

Kiraz yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ve Prof. Dr. Abdullah Kelkit tarafından verildi. Konser öncesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerine Lapseki ilçesinin çevre düzenlemesi adına yaptıkları projeler için plaket takdim edildi.

Kiraz güzellerinin de seçildiği gecede son olarak sahneye çıkan Ayşen Birgör, Esra Güzel, Özlem Savaş, Banu Karaca, Erdinç Eriş şarkılar seslendirdi. Yaklaşık yedi bin kişinin izlediği konsere izleyiciler de eşlik etti. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kiraz Festivali Konserle Son Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement