Sokaktan kurtarıldı, barınma merkezine yerleştirildi - Son Dakika

Sokaktan kurtarıldı, barınma merkezine yerleştirildi

18.01.2022 11:53
Sokaktan kurtarıldı, barınma merkezine yerleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, denetimler sırasında sokakta kalan bir vatandaşı daha bularak barınma merkezine yerleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, denetimler sırasında sokakta kalan bir vatandaşı daha bularak barınma merkezine yerleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sosyal Hizmetler Acil Müdahale ekibi sokakta yaşamak zorunda olan vatandaşlara yönelik denetimlerine devam ediyor. Kentte sürekli devriye gezen zabıta ekipleri, Yeni Cuma Cami'de kalan bir vatandaşa rastladı. Görevli zabıta ekibi, evsiz vatandaşı ikna ederek Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezine götürdü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi ihtiyaç sahibi vatandaşların evi oluyor. Soğuk kış aylarında kimsesiz vatandaşların yuvası olan barınma merkezinde vatandaşlara sıcak yemek, kalacak yer ve soğuk havalardan korunma fırsatı veriliyor. Ayrıca sokaktan alınan vatandaşlara yeni ayakkabı, mont, kazak, pantolon, çorap ve eşofman veriliyor. - KOCAELİ

YORUMLAR
500
Genel Sekreter Balamir Gündoğdu: 'Cumhuriyet Parkı'nın mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesine aittir' Genel Sekreter Balamir Gündoğdu: 'Cumhuriyet Parkı'nın mülkiyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyesine aittir' İbb, İzmit Kadın Çalıştayı'nın Kitap Lansmanına Ev Sahipliği Yapacak İbb, İzmit Kadın Çalıştayı'nın Kitap Lansmanına Ev Sahipliği Yapacak İzmit Belediyesi'nin 'Aile İçi Şiddeti Önleme Çalıştayı' Kitaplaştırıldı İzmit Belediyesi'nin 'Aile İçi Şiddeti Önleme Çalıştayı' Kitaplaştırıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sokaktan kurtarıldı, barınma merkezine yerleştirildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement