Kocaeli, Sağlıklı Su İçiyor - Son Dakika

Kocaeli, Sağlıklı Su İçiyor

08.03.2012 17:52
Kocaeli, Sağlıklı Su İçiyor

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık ile yardımcılarını ağırladı. Kocaeli'de insan ve çevre sağlığına önem veren iki kurumun üst düzey yöneticileri ile teknik personeli,

yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından sağlık alanında yapılan çalışma ve uygulanan yenilikleri yakından takip ettiklerini belirten İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, "İl geneline sağlıklı içmesuyu yanı sıra çevrenin korunması içinde önemli yatırımlar yaparak işletiyoruz. Depolarımızı bilgisayar ortamında uzaktan takip ediyoruz. Kocaeli'ne verdiğimiz sağlıklı içmesuyunu akredite laboratuarımızda analizler yaparak sürekli kontrol altında bulunduruyoruz.. İlimizin sağlık ve korunması için önemli hizmetler sunan İl Sağlık Müdürlüğümüz yaptığımız çalışmalarımızın sonuçlarını yakından takip ediyor. İki kurum arasında belirli periyotlarla bir araya gelerek karşılıklı işbirliği ve görüş alışverişinde bulunuyoruz "diye konuştu.

Genel Müdür İlhan Bayram, Dr. Hasan Aydınlık ve beraberindekileri içmesuyu depolarının uzaktan takip yapıldığı içmesuyu scada ile atıksu arıtma tesisleri, terfi merkezleri ile büyük sanayi kuruluşlarının atık sularının takip edileceği ve Nisan ayında faaliyete geçecek olan atıksu scada servisini de gezdirerek uygulama hakkında bilgi verdi.

İSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımlar ile sağlık alanında gözlerinin arkada kalmadığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık, "İSU, yaptığı yatırım ve çalışmalar ile bizim de gözbebeğimizdir. Yaptıkları çalışmaları zevkle takip ediyoruz. İlimize dünya kalitesinde sağlıklı içmesuyu sağlıyor" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Kocaeli, Sağlıklı Su İçiyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement