Köpek Barınağı Rengarenk Olacak - Son Dakika

Köpek Barınağı Rengarenk Olacak

03.10.2013 17:03
Köpek Barınağı Rengarenk Olacak

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Körfezde köpek barınağına sahip olan tek belediye olma özelliğine sahip Ayvalık Belediyesi, Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in de çalışmalara olan desteği ile hayvan haklarının korunmasında büyük çabalar...

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Körfezde köpek barınağına sahip olan tek belediye olma özelliğine sahip Ayvalık Belediyesi, Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in de çalışmalara olan desteği ile hayvan haklarının korunmasında büyük çabalar gösteriliyor ve ilgili kurum ve kuruluşlara destek olunuyor.

Barınak kapasitesini zorlayarak çevre il ve ilçelerden gelen köpeklere de kucak açmaya devam ediyor. Şu an bünyesinde yaklaşık 700 köpek barındırıyor. Yaşlı ve hasta köpeklerin bakımı yapılıyor ayrıca günde en az 5 köpek kısırlaştırılıyor. Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı'nın misafirleri çok olunca da iyileştirme ve düzenleme çalışmaları hızlandırıldığı gözleniyor.

YEPYENİ BİR PROJE

Bu kapsamda HAYTAP Ayvalık Temsilcisi Gülnihal Balcı, Ayvalık Hayvan Hakları Derneği ve hayvan hakları savunucularının katkılarıyla bir etkinlik planı yaparak, Ayvalık Belediyesi'nin de desteği ile planlanan bu etkinlikte Barınak gökkuşağının 7 rengine boyanacak ve barınak içindeki yenileme ve düzenlemeler barınak dışına da bu renklerle yansıtılmış olacak.

4 Ekim Cuma Hayvanları Koruma Günü'nde yapılması planlan bu çalışmaya katılmak isteyen tüm Ayvalıklılar ve hayvan severlerin davetli olduğu belirtildi. - BALIKESİR

Köpek Barınağı Rengarenk Olacak
Köpek Barınağı Rengarenk Olacak

YORUMLAR
500
Molu sakinlerinden traktörlü 'köpek barınağı' eylemi Molu sakinlerinden traktörlü 'köpek barınağı' eylemi Aksu balıkçı barınağındaki balıkçılar, temiz çevreye kavuşmak istiyor Aksu balıkçı barınağındaki balıkçılar, temiz çevreye kavuşmak istiyor 75 yaşındaki 'Aziz Amca' 10 yıldır rengarenk giyiniyor (3) 75 yaşındaki 'Aziz Amca' 10 yıldır rengarenk giyiniyor (3)
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Köpek Barınağı Rengarenk Olacak - Son Dakika


Advertisement