Küçükçekmece'deki 'Trabzon Günleri', Binlerce İstanbullu'yu Ağırladı - Son Dakika

Küçükçekmece'deki 'Trabzon Günleri', Binlerce İstanbullu'yu Ağırladı

27.09.2022 09:34
Küçükçekmece'deki 'Trabzon Günleri', Binlerce İstanbullu'yu Ağırladı

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği iş birliği ile Fevzi Çakmak Meydanı’nda düzenlenen Trabzon Günleri’nde katılımcılara 3 ton hamsi ızgara ikram edildi. 4 gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiği festivalde vatandaşlar, Trabzon’un kendine özgü mutfağından, yöresel el sanatlarına, horonundan kemençesine, kente dair özledikleriyle bir araya gelme imkânı buldu.

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği iş birliği ile Fevzi Çakmak Meydanı'nda düzenlenen Trabzon Günleri'nde katılımcılara 3 ton hamsi ızgara ikram edildi. 4 gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiği festivalde vatandaşlar, Trabzon'un kendine özgü mutfağından, yöresel el sanatlarına, horonundan kemençesine, kente dair özledikleriyle bir araya gelme imkanı buldu.

Festivalin son gününde vatandaşlar, ikram edilen hamsi ekmekten ve helvadan alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Siyasi parti temsilcilerinin de ziyaret ettiği festivalin kapanışında yörenin sevilen sanatçıları İsmail Türüt, İlyas- Furkan Derya, İslam Yıldız, Nuray Aksoy, Fevzi Çakmak Meydanı'nda konser verdi. Vatandaşlar, sanatçıların söylediği şarkılara horon oynayarak eşlik etti.

"BİZ GİDEMESEK DE MEMLEKETİMİZ BURAYA GELDİ"

Etkinliği ziyaret eden vatandaşlardan İzzet Korkmaz,  "İki senedir Trabzon'a gidemiyoruz ama memleketimiz buraya geldi. Çok mutluyuz çok gururluyuz. Bizim ürünlerimizi görünce daha bir mutlu oluyoruz. Her şey çok güzel. Hamsimizi yedik alışverişimizi yaptık. Hemşehrilerimizi gördük. Çoluk çocuk ailecek geldik. Bebeğimiz de var burada. Tereyağ, mıhlamalık, sucuk, ekmek aldık" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
'6. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı' sunumlarla devam ediyor '6. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı' sunumlarla devam ediyor Trabzon'da aranan şahıslar yakalandı Trabzon'da aranan şahıslar yakalandı Kestiği ağacın altında kalarak can verdi Kestiği ağacın altında kalarak can verdi

Son Dakika Yerel Küçükçekmece'deki 'Trabzon Günleri', Binlerce İstanbullu'yu Ağırladı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement