Manavgat'ta Esnafa Torba Yasa Semineri - Son Dakika

Manavgat'ta Esnafa Torba Yasa Semineri

23.10.2014 11:13
Manavgat'ta Esnafa Torba Yasa Semineri

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Esnaf Odası ile Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen seminerle esnafa Torba Yasa olarak bilinen 6552 sayılı yasa hakkında bilgiler verildi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Esnaf Odası ile Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen seminerle esnafa Torba Yasa olarak bilinen 6552 sayılı yasa hakkında bilgiler verildi.

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Mehmet Bilgiç'in yaptığı sunum öncesi esnafı Torba Yasa'dan faydalanmaya çağıran Antalya Vergi Dairesi Başkanı Halil Akça, "Bu yasa bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını kapsıyor. 30 Nisan 2014 tarihi öncesi alacakların yeniden yapılandırılmasını içeriyor. Bu mevcut alacakların gecikme faizinin silinerek yurt içi üretici fiyat oranında endekslenerek bunun 6-9-12 ve 18 taksitte ödenmesini kapsıyor. Güzel bir fırsat diye düşünüyorum. Kanun Resmi Gazete'de 11 Eylül tarihinde işlemlerin nasıl yapılacağına yönelik tebliğler yayınlandı. Bunun akabinde Gelir Vergisi Başkanlığımız, Vergi Daireleri otomasyon sistemlerini belirli programlara aktararak işlemlere başladık. Şu anda müracaatları almaya devam ediyoruz. Son müracaat tarihimiz 30 Kasım ya da hafta sonuna denk geldiği için 1 Aralık tarihine kadar süremiz var" dedi.

Vatandaşların üzerilerine kalan bir borç olup olmadığını Gelir Dairesi Başkanlığı sisteminden sorgulayabileceklerini de kaydeden Akça, vatandaşlara vergi dairelerine müracaat etmeleri çağrısında bulunarak, "Belki farkında olmadığı bir ceza olabilir. Bir harç olabilir" diye konuştu.

Seminere Antalya Vergi Dairesi Başkanı Halil Akça, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Mehmet Bilgiç, Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik ve oda üyeleri katıldı. - ANTALYA

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü Telef olan inek ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler cansız bedenle karşılaştı Telef olan inek ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler cansız bedenle karşılaştı Daha fazla para kazanma vaadiyle elindeki hayvanlarından da olacaktı Daha fazla para kazanma vaadiyle elindeki hayvanlarından da olacaktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Manavgat'ta Esnafa Torba Yasa Semineri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement