Manisa TSO Yeni Logosunu Yarışma ile Belirleyecek - Son Dakika

Manisa TSO Yeni Logosunu Yarışma ile Belirleyecek

08.04.2014 16:30
Manisa TSO Yeni Logosunu Yarışma ile Belirleyecek

Manisa Ticaret Ve Sanayi Odası, düzenlenen yarışma ile yeni logosunu belirleyecek.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), düzenlenen yarışma ile yeni logosunu belirleyecek.

Herkesin müracaat edebileceği yarışmada birinci seçilecek logonun sahibine 5 bin lira ödül verilecek. 111 yıllık tarihe sahip Manisa TSO, nisan sonunda yeni hizmet binasına hizmet verecek. "Yeni binaya yeni logo" sloganıyla düzenlenecek yarışmaya başvurular, 20 Mayıs 2014'e kadar devam edecek. MTSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleriyle katılımıyla düzenlenen basın toplantısında yarışma hakkında bilgi verildi.

Yaşar Coşkun, Gelişen Manisa'ya MTSO olarak katkıda bulunmak istediklerini ve büyükşehire yakışır yeni bir hizmet binası yaptıklarını dile getirdi. Yeni binanın Manisa'ya prestij kazandıracağını ifade eden Coşkun şöyle konuştu: "Bir aksilik olmazsa bu ayki meclis toplantımızı yeni binamızda yapmak istiyoruz. Yeni binamız, gerek statik gerek estetik yapısıyla Manisamız'a yakışan bir prestij binası olarak hizmet verecek. Manisalılara ve üyelerimize gönül rahatlığıyla hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz." dedi. Yeni binayla birlikte birtakım imaj değişiklikleri de planladıklarını vurgulayan Yaşar Coşkun, bunlardan en önemlisinin logoyu değiştirmek olduğunu dile getirdi. "Yeni binaya yeni logo" sloganıyla yola çıktıklarını ve ödüllü yarışma düzenlediklerini kaydederek, "Kendi çapımızda birtakım çalışmalar yaptık ancak istediğimiz sonucu elde edemedik. Daha geniş kapsamlı bir çalışma yapalım düşüncesiyle genel katılıma açık ödüllü logo yarışması düzenledik." şeklinde konuştu. Odanın kuruluş tarihinin bugüne kadar 1908 olarak bilindiğini belirterek, "Odanın tarihçesini hazırlarken kuruluş tarihinin 1908'den önce olduğunu gördük. 1893 yılındaki bir belgede, odamızın faaliyette olduğunu gördük. 1893 yılına, yani odamızın kuruluş tarihine yeni logoda yer vermek istiyoruz. 111 yıldır hizmet veren bir odayız, bir asırdan fazla hizmet veriyoruz. Yarışmaya odamızın kimliğini, amacını, aynı zamanda Manisa'nın değerlerini en iyi şekilde ifade edebilecek ve kurumumuzun kuruluş tarihini taşıyan tasarımların katılmasını bekliyoruz. Son başvuru tarihi 20 Mayıs olarak belirlendi. Adaylar, odamızın internet sitesinden şartname ve teknik ayrıntıları öğrenebilirler"

Başvuran eserlerin Celal Bayar, Ege, Dokuz Eylül ve Yaşar üniversitelerinden akademisyenlerin oluşturacağı jüri tarafından değerlendirileceğini belirten Coşkun, "Eserlerden altı tanesi finale kalacak. Bunlar, internet üzerinden oylamaya açılacak. Bu oylamaya yurtdışından da katılınabilecek. 26 Mayıs-2 Haziran arasında oylanacak. Değerlendirme sonucunda yarışma birincisi tespit edilecek ve 5 Haziran'da açıklanacak. Bütün tasarımcıları bu yarışmaya bekliyoruz" dedi. - MANİSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Manisa TSO Yeni Logosunu Yarışma ile Belirleyecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement