MHP Adana İl Başkanlığı, Atatürk Parkı'nda Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu - Son Dakika
Yerel

MHP Adana İl Başkanlığı, Atatürk Parkı'nda Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

MHP Adana İl Başkanlığı, Atatürk Parkı\'nda Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı, Muharrem ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

22.10.2016 15:41

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı, Muharrem ayı vesilesiyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Atatürk Parkı'nın Atatürk Bulvarına bakan tarafında kurulan çadırda yapılan faaliyette, dev kazanlarda getirilen aşureler büyük ilgi gördü. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, aşure ikramını il divan kurulu üyeleri ve İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar'la birlikte yaptı. Etkinlikte MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kaya, Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca da hazır bulundular. 'Taze ve sıcak' olarak sunulan aşureler için zaman zaman kuyruklar oluştu.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Muharrem ayının kutsallığına vurgu yaparak "Muharrem ayı biz Müslümanlar için daha bir farklı ve anlamlıdır.

Cenab-ı Allah'ın Son Elçisi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in, ailesinin ve yol arkadaşlarının acımasızca katledildiği ay olması nedeniyle aynı zamanda bir hüzün ayıdır. İstisnasız bütün Müslümanlar bu hüzünde birleşir. Yüce Allah'tan niyazımız odur ki; Türk-İslam coğrafyasındaki fitneler, ihanetler, işgaller, katliamlar, acı ve gözyaşı bitsin, Ümmet-i Muhammed hep gülsün. ve bu coğrafyadaki tüm Müslümanlar kederde olduğu gibi sevinçte de birleşsin. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum" dedi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel MHP Adana İl Başkanlığı, Atatürk Parkı'nda Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement