Milas'ta Yeni Lise Binası Tamamlanmak Üzere - Son Dakika
Yerel

Milas'ta Yeni Lise Binası Tamamlanmak Üzere

Milas\'ta Yeni Lise Binası Tamamlanmak Üzere

İhtiyaca cevap veremeyen Milas Ticaret Meslek Lisesi'ne yapılan ek bina inşaatının 120 günden az sürede yüzde 60'ı tamamlandı.

17.01.2012 15:43

İhtiyaca cevap veremeyen Milas Ticaret Meslek Lisesi'ne yapılan ek bina inşaatının 120 günden az sürede yüzde 60'ı tamamlandı. Projeye dahil olan ısıtma sistemi ise şimdiden devreye girerek mevcut okul binası ve lojmanlara hizmet vermeye başladı.

Milas Ticaret Meslek Lisesi'nin ihtiyaçlara cevap veremeyen mevcut binasına ilave olarak planlanan ek dersliklerin inşaatına yaklaşık 120 gün önce başlandı. 20 Haziran 2011 tarihinde 1.704.750 TL ihale bedeli ile Çınaroğlu Müh. İnş. Elk.- Eln. San. Tic. Ltd. Şti.'ye ihale edilen 12 derslikli ek hizmet binası Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü protokolünde yer tesliminin yapılmasının ardından 20 Eylül tarihinde Milas Müze Müdürlüğü gözetiminde temel kazı çalışmaları ile başlayan ek bina inşaatı hızla ilerliyor.

Şevketiye Mahallesi Muhtarı Abdullah Keskin'in de sürekli takip ettiği çalışmalar 120 günden az bir sürede nerede ise tamamlanma aşamasına geldi. Binanın kaba inşaatını tamamlayan müteahhit firma Çınaroğlu Mühendislik sorumlusu İnşaat Mühendisi Ömer Çınar, çalışmaların önümüzdeki yıl eğitim öğretime yetişebileceğini kaydetti.

Geçtiğimiz yıl yapılan girişimler sonucu Milas Ticaret Meslek Lisesi'ne kazandırılacak olan 12 Ek derslik ve konferans salonu için 20 Haziran'da yapılan ihale sonrası 450 iş günü taahhüdü ile 1 milyon 704 bin 750 TL ihale bedeliyle sözleşme imzalanmıştı.

4 bin 255 metrekare kullanım alanına sahip olacak ek hizmet binası 12 ek derslik, bilgisayar, müzik, resim atölyeleri ile Avrupa sistemine göre düzenlenecek.

Konuyla ilgili olarak Çınaroğlu Müh. İnş. Elk.- Eln. San. Tic. Ltd. Şti adına İnşaat Mühendisi Ömer Çınar yaptığı açıklamada, eğitim döneminin hemen başında başlayan inşaat çalışmalarının 450 iş günü denilse de daha kısa bir sürede eğitim ve öğretim sürecine kazandırılacağını belirtti. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Milas'ta Yeni Lise Binası Tamamlanmak Üzere - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement