Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Resmi Gazete'de yayımlanan geçici aday listelerine göre Gaziantep'in milletvekili adayları şöyle:
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Hüseyin Çelik
2- Fatma Şahin
3- Şamil Tayyar
4- Abdullah Nejat Koçer
5- Mehmet Sarı
6- Mehmet Erdoğan
7- Derya Bakbak
8- İbrahim Halil Mazıcıoğlu
9- Ali Şahin
10- Fikret Murat Tural
11- Abdullah Tombul
12- Adem Yücel
DEMOKRAT PARTİ
1- Ömer Eyercioğlu
2- Yaşar Sağlam
3- Ömer Faruk Boztepe
4- Davut Akdoğan
5- Özden Fatma Müftüoğlu
6- Mehmet Özden
7- Bedrettin Özdemir
8- Ümit Demez
9- Ali Konukseven
10- Mustafa Hasan Elmas
11- Mahmut Özdemir
12- İsmail Zateroğulları
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Mehmet Şeker
2- Ali Serindağ
3- İrfan Kaplan
4- Cennet Süzer
5- Mehmet Gökdağ
6- Bayram Yılmazkaya
7- Akif Ekici
8- Mahmut Kozbaş
9- Lütfü Demir
10- Yaşar Ağyüz
11- Naci Kılıç
12- Fehime Çifçi
MİLLET PARTİSİ
1- Mehmet Emrullah
2- Ali Bakım
3- Mehmet Çetiner
4- Mehmet Karakaya
5- Hasan Ertürk
6- Mehmet Sait İncearık
7- Cuma Nacar
8- Mehmet Ali Sivaslıoğlu
9- Mehmet Ekinci
10- Ali Yalvaç
11- Nulifer İnceer
12- Esma Özdöver
SAADET PARTESİ
1- Mehmet Karalar
2- Şükrü Koçak
3- Ahmet Necati Sarı
4- Serap Erkal
5- Ömer Balcı
6- Ali Mullaoğlu
7- Enver Polat
8- Mustafa Akar
9- Yavuz Batmaz
10- Abdullah Öztürk
11- Ömer Karabacak
12- İsrafil Kılınç
HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ
1- Mesut Ceyran
2- Davut Savcı
3- İsa Kök
4- Ahmet Levent Kılıç
5- Metin Yanardağ
6- Zafer Kılıçparlar
7- Yurda Gül Savcı
8- Mehmet Fatih Yıldırım
9- Pınar Ekinler
10- Nuran Demir
11- Oğuzhan Borahan
12- Mehmet Yıldız
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Muhammed Vahit Abuşoğlu
2- Suat Bozkurt
3- Latif Can
4- Bekir Şen
5- Müzeyyen Köse
6- Fetullah Genç
7- Mehmet Dinç
8- Erkan Karakaş
9- Ramazan Diril
10- İsmail Kök
11- Fadime Özbey
12- Sinan Karakaş
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Edip Semih Yalçın
2- Emine Aybüken Yıldırım
3- Ali Özdemir
4- Behiç Şahin
5- Mustafa Kızıklı
6- Cuma Kaymakçı
7- Hüseyin Söğütcü
8- Mehmet Yavuz
9- Bekir İnci
10- Davut Karabacak
11- Dündar Yahnici
12- Ülkü Kanbur
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Levent İncedere
2- Sibel Altıntaş
3- Abdurrahim Kahraman
4- Habip Sülü
5- Emrah Uzunca
6- Mustafa Hoşaf
7- Ali Bakır
8- Yaşar Tosun
9- Hülya Kahraman
10- Mehmet Fatih Aslanpay
11- Mehmet Duran
12- Fulya Zengin
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ
1- Halaf Serin
2- Mehmet Kurt
3- Osman Kılıç
4- Müslüm Aslan
5- Mehmet Polat
6- Kürşat Yetişgen
7- Öztürk Yılmaz
8- Nokta Civaoğlu
9- Ali Şeremet
10- Orhan Memoğlu
11- Hakkı Yaroğlu
12- Ali Civaoğlu
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- İhsan Kaya
2- Ahmet Çavuş
3- Adil Turnalar
4- İsmail Kaya
5- Yunus Seyhan
6- Yılmaz Özkan
7- Vakıf Orhan
8- Hayali Küçük
9- Adem Karakurt
10- Ercan Sarıkaya
11- Mehmet Demir
12- Hakan Kaya
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Erdal Çerkezoğlu
2- Filiz Çıtacı
3- Remzi Büyüknacar
4- Ramazan Demircan
5- Şükrü Ayhan
6- Ercan Şahan
7- Arzu Çıtacı
8- Hacı Şenoğlu
9- Mehmet Kalman
10- Fatma Barna
11- Cuma Şengül
12- Cevdet Oğuz
BAĞIMSIZ
- Abdullah Sabri Kocaman
- Nizamettin Özseven
- Akın Birdal
- GAZİANTEP
Son Dakika › Yerel › Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Gaziantep - Son Dakika
Sizin düşünceleriniz neler ?