Milletvekili Ilıcalı: "Muhteşem Üçlü AK Parti Hükümetinin Önemli Bir İcraatı Olacak" - Son Dakika
Yerel

Milletvekili Ilıcalı: "Muhteşem Üçlü AK Parti Hükümetinin Önemli Bir İcraatı Olacak"

Milletvekili Ilıcalı: "Muhteşem Üçlü AK Parti Hükümetinin Önemli Bir İcraatı Olacak"

AK Parti Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan ve Ovit Tünelinin devamı niteliği taşıyan Erzurum İspir arasında ki inşaat aşamasında olan Kırık Tüneli çalışmalarını yerinde inceledi.

11.04.2016 09:19

AK Parti Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan ve Ovit Tünelinin devamı niteliği taşıyan Erzurum İspir arasında ki inşaat aşamasında olan Kırık Tüneli çalışmalarını yerinde inceledi. Ilıcalı proje çalışmalarının sıkı takipçisi olacağını belirtti.

Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini birbirine bağlayacak olan Ovit Tüneli'nin devamı niteliğinde 7,2 kilometre uzunluğunda olan Kırık Tüneli'nde ki çalışmaları gözlemleyen Mustafa Ilıcalı, Erzurum-İspir arasındaki Dallıkavak ve Kırık tünellerinin yapımının tamamlanmasının ve çalışmaların hızlanmasının büyük bir önem arz ettiğini belirtti. Normalde 4 saat süren Erzurum- Rize arası bu projelerin tamamlanmasıyla 2 saate düşecek. Şu anda dağ yolu 55 kilometre olan bu güzergah, tünel inşaatı bitince yol mesafesi 13.5 kilometre olacak.

KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİNE ILICALI İVME KAZANDIRDI

Prof.Dr.Ilıcalı, İspir Erzurum yolunu 33 kilometre kısaltacak olan Kırık tüneli çalışmaları yapımı devam ederken tünelin Erzurum yakasındaki zemin yapısının öngörülenden farklı çıkması sebebiyle Erzurum yakasındaki çalışmalar durma seviyesine geldi. Yerinde yaptığı incelemelerde sorunu fark eden Ilıcalı, proje revizyonu sürecinin uzamaması için projeyi yapan yakın tanıdığı Yüksel İnşaat yetkililerini arayarak söz konusu tünelin Erzurum için çok önemli olduğunu ve proje tadilat çalışmalarının ivedi bir biçimde yapılması ricasında bulundu. Ayrı zamanda söz konusu proje çalışmalarının ve tünel inşaatının sürekli takipçisi olacağını ve tünelin zamanında bitirilmesi için özel hassasiyet göstereceğini belirtti.

Türkiye'de birçok projenin danışmanlığını yapmış ve hayata geçmesini sağlayan Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum- Rize yolundaki muhteşem üçlü Ovit-Dallıkavak-Kırık tünelinin bir teknoloji harikası olduğunun altına çizerek şunları söyledi:

" Son yıllarda hükümetimiz tarafından tünel teknolojisine büyük bir önem veriliyor. Ulaşım alanında gerçekleşen bu yeniliklere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Muhteşem üçlü olarak nitelendirdiğim Ovit Dağı, Dallıkavak ve Kırık tünelinin yapımı ile Erzurum Rize arasındaki yolculuk süresi azalacak ve güzergahı kullananlara rahatlık sağlayacaktır. Muhteşem üçlü Ak Parti hükümetimizin önemli bir icraatı olacak. Bu tüneller sayesinde Karadeniz ile Doğu ve hatta Güneydoğu bölgeleri arasında kış aylarında aşırı kar ve çığ tehlikesi nedeniyle aksayan ulaşım kesintisiz ve güvenli hale gelecektir. Gerekli istişareleri yaptım. Bu projelerin sağlıklı yürütülmesi ve tamamlanması için bana düşen neyse yapacağım."

Mustafa Ilıcalı ihalesi iptal edilen Dallıkavaklı tüneli için de Karayolları Bölge müdürü ile fikir alışverişinde bulunarak Kırık Tünel ile eş zamanlı bitmesi için bir adım attı. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Milletvekili Ilıcalı: 'Muhteşem Üçlü AK Parti Hükümetinin Önemli Bir İcraatı Olacak' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement