Mttb Sakarya İl Başkanlığında Bayrak Değişimi - Son Dakika

Mttb Sakarya İl Başkanlığında Bayrak Değişimi

26.09.2016 18:22
Mttb Sakarya İl Başkanlığında Bayrak Değişimi

Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen Milli Türk Talebe Birliği 100. Yıl İstişare kampında devir teslim törenleri gerçekleştirildi.

Bursa'nın İznik ilçesinde düzenlenen Milli Türk Talebe Birliği 100. Yıl İstişare kampında devir teslim törenleri gerçekleştirildi. Görev süresi sona eren Özcan Ayma, Sakarya İl Başkanlığı görevini Muhammed Talha İbil'e devretti.

Milli Türk Talebe Birliği Genel Merkezi Bursa'nın İznik ilçesinde 100. Yıl İstişare Kampı adı altında faaliyet gerçekleştirdi. MTTB İl Teşkilatlarının katıldığı kamp programı 4 gün sürdü. İstişare kampına Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel de katıldı. Gençlik çalıştayları, konferanslar ve faaliyet toplantılarının gerçekleştiği kampta 7 İl ve 1 yurt dışı teşkilatlarında devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Öğrenim hayatları sona ererek Eskimez MTTB'liler arasına katılan İl Başkanları arasında Sakarya İl Başkanı Özcan Ayma da var. Ayma, 2014 yılından bu yana sürdürdüğü görevini İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Muhammed Talha İbil'e devretti. Talha İbil, 61. Dönem İl Başkanı Özcan Ayma'nın yönetiminde iki yıldır aktif olarak farklı görevlerde bulundu. Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan İbil, Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Teşkilatında 62. Dönem İl Başkanı olacak. İznik'te gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan MTTB Genel Başkanı ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, "Teşkilatımızda görev değişiklikleri yaşansa da 'Eskimez MTTB'li' diye bir tabir vardır. Eğitim hayatı bitince görevini devreden dava arkadaşlarımız asla emekliye ayrılamaz ve kendisinden sonrakilere yol gösterir. Bu minvalde 2 yıldır Milli Türk Talebe Birliği ailesine hizmet eden Özcan kardeşime teşekkürlerimi sunuyor, yeni başkan olan Talha kardeşime de başarılar diliyorum" dedi.

Programda konuşmasını gerçekleştiren 61. Dönem İl Başkanı Özcan Ayma, "Milli Türk Talebe Birliği ailesinin bir mensubu olduğum ve kardeşlerimle birlikte bu dava için koşturduğumdan dolayı gururluyum, mutluyum, huzurluyum. Bu asırlık çınarın Sakarya başkanlığını yapmak 2 yılı aşkın süredir şahsıma nasip oldu. Dünyanın en keyifli durumu o ki taşıdığınız bayrağı, sahip olduğunuz makamı, elinizde yetişen, özveriyle gelişen, inanmış bir kardeşinize teslim etmektir. Yeni İl Başkanımız kardeşim Talha İbil'e 'Allah yürüdüğün bu yolda ayağına taş takılmasına izin vermesin, yolunu açık etsin' diyor başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanlığına atanan Muhammed Talha İbil ise, "Milli Türk Talebe Birliği davasına gönül vermiş insanlar olarak, ağabeylerimize saygımız her zaman sonsuzdur. MTTB bizlerin sadece teşkilatı değil, aynı zamanda ailesidir. Özcan Başkanımız da yaptığı ağabeylikle tüm Sakarya teşkilatının gönlünde taht kurmuştur. Hedefimiz, kendisinin başarılı 2 yıldan sonra yukarılara çıkardığı MTTB bayrağını bulunduğu yerden daha yukarılara çıkarmak olacaktır. Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımıza ve 61. Dönem İl Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Başkan İsmail Emrah Karayel tarafından Başkan Özcan Ayma'ya hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi verildi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından devir teslim töreni gerçekleştirildi. - SAKARYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Türkiye'nin otomobili Togg, Kayserililerle buluştu Türkiye'nin otomobili Togg, Kayserililerle buluştu MSB'nin paraşüt üreten çalışanları depremzedeler için çadır dikiyor MSB'nin paraşüt üreten çalışanları depremzedeler için çadır dikiyor Başkan Çolakbayrakdar; 'Kayseri'nin en büyük sosyal tesisini, şehrimize kazandırıyoruz' Başkan Çolakbayrakdar; 'Kayseri'nin en büyük sosyal tesisini, şehrimize kazandırıyoruz'

Son Dakika Yerel Mttb Sakarya İl Başkanlığında Bayrak Değişimi - Son Dakika


Advertisement