"Müşteri Memnuniyeti Belgesi"Ne Polisler de Başvurdu - Son Dakika

"Müşteri Memnuniyeti Belgesi"Ne Polisler de Başvurdu

04.01.2012 11:40
"Müşteri Memnuniyeti Belgesi"Ne Polisler de Başvurdu

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü "ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi" için çalışmalarını tamamladı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü "ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi" için çalışmalarını tamamladı.

İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, yaptığı açıklamada, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nin organize ettiği huzur toplantılarında, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunların çözümü noktasında öneri, talep ve şikayetleri değerlendirdiklerini hatırlattı.

Şikayetlerin yönetim sistemi kapsamında daha sağlıklı değerlendirilmesi için ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi'ne başvurduklarını bildiren Aşık, "İl Emniyet Müdürlüğü olarak, müşteri şikayetlerinin yönetimi konusunda vurgular yapılması ve tutarlı hedefler ortaya konularak müşteri şikayetlerinin alınması, kaydedilmesi, değerlendirilmesi, sorumlulara aktarılması, sorumlular tarafından gerekenlerin yapılması, tüm yapılanların kayıtlarının düzenli bir şekilde tutulması ve tüm bu sistemin etkinliğinin ve sürekliliğinin sağlanması gibi detaylı bir müşteri şikayetleri yönetim sürecinin oluşturulması için bu belgeye başvurduk" dedi.

Polis-halk ilişkisini en üst seviyeye çıkararak, daha huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Aşık, bu kapsamda yaptıkları çalışmaların değerlendirilerek ödüllendirileceği ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi'ne Türkiye'de ilk defa emniyet teşkilatı olarak Kırşehir'in başvurduğunu belirtti.

Türkiye'de hiçbir il veya ilçede emniyet teşkilatının ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi'ni almadığını ve Kırşehir'in bu alanda ilk olacağını kaydeden Aşık, yapılacak denetim sonucunda ay sonunda belgeyi alacaklarını ve belgenin hem Kırşehir'e, hem de Kırşehir polisine övünç kaynağı olacağını ifade etti.

Aşık, şunları dile getirdi:

"Türk Polis Teşkilatı içerisinde, belge için ilk biz müracaat ettik. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi alarak, Türkiye'de kurum ve kuruluşların içerisinde 10'uncu sıralarda yer alacağız, ama polis teşkilatının içinde Kırşehir bu konuda da birinci olacak. Bence Kırşehirliler adına ve Kırşehir Polisi adına övünç kaynağı olacaktır. Bununla ilgili çalışmaları yaptık, eğitimleri aldık. Dosyamızı hazırladık, gönderdik. Gelecekler, çalışmalarımızı ölçümleyecekler, kontrol edecekler. Belgeyi hak ettiğimiz kanaatinde olan bir rapor verirlerse belgeyi alacağız. Yoksa dersimize bir daha çalışacağız."

- KIRŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Güney Kore'deki Kore Savaş Anıları Müzesi'ndeki Türkiye bölümü zenginleştirildi Güney Kore'deki Kore Savaş Anıları Müzesi'ndeki Türkiye bölümü zenginleştirildi Mehmet T. Nane, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı oldu Mehmet T. Nane, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı oldu Kapadokya ilkbaharda beyaza büründü Kapadokya ilkbaharda beyaza büründü

Son Dakika Yerel 'Müşteri Memnuniyeti Belgesi'Ne Polisler de Başvurdu - Son Dakika


Advertisement