YENİKAPI'DA NEVRUZ KUTLAMASI SONRASI POLİS MÜDAHALESİ 224 GÖZALTI - Son Dakika

YENİKAPI'DA NEVRUZ KUTLAMASI SONRASI POLİS MÜDAHALESİ 224 GÖZALTI

19.03.2023 19:08

YENİKAPI'DA Nevruz kutlaması gerçekleştirildi.

YENİKAPI'DA Nevruz kutlaması gerçekleştirildi. Organizasyona HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan katıldı. Etkinlik sonunda polis ekipleriyle bir grup arasında arbede yaşandı. İstanbul Valiliği, 224 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Yenikapı Etkinlik Alanı'nda Nevruz kutlaması gerçekleştirildi. HDP İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği etkinliğe HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da katıldı. Organizasyonda, sahnede Nevruz ateşi yakıldı, konser ve konuşmalar gerçekleştirildi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan alandakilere seslenerek, HDP adına hepinizin Nevruz'unu kutluyorum dedi. Buldan, konuşmasında depremde hayatını kaybedenlere taziye dileklerini de sundu.

Polis ekipleri kutlamalar sırasında alanda geniş güvenlik önlemleri aldı. Yaklaşık 6 saat süren organizasyonun sonunda alandan çıkış yapanlarla polis ekipleri arasında arbede yaşandı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre toplamda 224 kişi gözaltına alındı.

224 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği tarafından, etkinlik sonrasında, Fatih İlçemiz Yenikapı Miting Alanı'nda, bugün HDP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Nevruz Kutlaması' açık hava toplantısı sırasında; 'Alana yasadışı pankart ve flama sokmaya çalışan, yasadışı slogan atarak taşkınlık çıkaran' 224 şahıs hakkında güvenlik güçlerimizce yakalama işlemi uygulanmıştır açıklaması yapıldı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
HDP'nin aday çıkarmamasına Babacan'dan dikkat çeken yorum: Bu görseli görmek lazım HDP'nin aday çıkarmamasına Babacan'dan dikkat çeken yorum: Bu görseli görmek lazım TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi Spd Eş Genel Başkanı Klingbeil'den Hdp'ye Ziyaret... Mithat Sancar: 'Depremin Yarattığı Yıkımın Sorumlusu Bizatihi Siyasi İktidar ve Bu Düzendir' Spd Eş Genel Başkanı Klingbeil'den Hdp'ye Ziyaret... Mithat Sancar: 'Depremin Yarattığı Yıkımın Sorumlusu Bizatihi Siyasi İktidar ve Bu Düzendir'

Son Dakika Yerel YENİKAPI'DA NEVRUZ KUTLAMASI SONRASI POLİS MÜDAHALESİ 224 GÖZALTI - Son Dakika


Advertisement