Nevşehir Belediyesi 2011'de 171 Araca Toplu Taşıma İzni Verdi - Son Dakika

Nevşehir Belediyesi 2011'de 171 Araca Toplu Taşıma İzni Verdi

10.01.2012 15:40
Nevşehir Belediyesi 2011'de 171 Araca Toplu Taşıma İzni Verdi

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2011 yılında 171 araca toplu taşıma izni verdi.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2011 yılında 171 araca toplu taşıma izni verdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Zabıta Müdürülüğü ekiplerinin 2011 yılı içerisinde yaptığı denetim ve kontrol çalışmalarında 843 iş yerinde durum tespit tutanağı düzenlerken, 171 araca da toplu taşıma belgesi verdiği bildirildi.

Geçen yıl içerisinde Zabıta Müdürlüğü ve 153 Çağrı Merkezi aracılığıyla vatandaşlardan gelen 3 bin 67 yazılı, sözlü ve telefon aracılığıyla iletilen şikayetin değerlendirildiği belirtilen açıklamada, Zabıta Müdürlüğü ruhsat servisi tarafından, vatandaşların müracaatları, ekiplerin yaptığı denetim ve kontroller sonucunda 301 iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvurusunun sonuçlandırıldığı kaydedildi.

108 iş yerine hafta tatili ruhsatı verildiği, bu çalışmalar kapsamında ruhsatı olmayan iş yerlerine ruhsat almaları için süre verildiği, süresi içerisinde ruhsat almadığı belirlenen 23 iş yerine idare para cezası uygulandığı belirtildi.

Ayrıca yapılan denetim ve kontrollerde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca, 345 cezai işlem uygulandığı, yapılan tüm uyarılara karşın gerekli koşulları oluşturmadığı belirlenen 8 iş yerinin çalışmalarının süreli veya süresiz olarak durdurulduğu, uygun olmayan alanlara enkaz döktükleri belirlenen 3 kişiye de cezai işlem uygulandığı ifade edildi.

Kent içerisinde servis taşımacılığı yapacak araçlara hazırlanacak yönergede belirlenecek kıstaslara göre uygunluğu tespit edilen 171 araca da Toplu Taşıma İzin Belgesi ve Güzergah İzin Belgesinin de düzenlenerek verildiği ifade edildi.

- NEVŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Miras kavgası! Nevşehir'de iki kardeş bir olarak ablalarını darp etti Miras kavgası! Nevşehir'de iki kardeş bir olarak ablalarını darp etti Oryantiring yarışları Kapadokya'da başladı Oryantiring yarışları Kapadokya'da başladı Nevşehir'de kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu Nevşehir'de kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu

Son Dakika Yerel Nevşehir Belediyesi 2011'de 171 Araca Toplu Taşıma İzni Verdi - Son Dakika


Advertisement