Öğrenci Yurdu İnşaatı İçin Bina Satıyorlar - Son Dakika
Yerel

Öğrenci Yurdu İnşaatı İçin Bina Satıyorlar

Öğrenci Yurdu İnşaatı İçin Bina Satıyorlar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ayvalık Şubesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin barınabileceği bir yurdun inşaatı için bünyesindeki iki katlı bir evi satışa çıkardı.

15.07.2014 16:02

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ayvalık Şubesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin barınabileceği bir yurdun inşaatı için bünyesindeki iki katlı bir evi satışa çıkardı.

Bu kapsamda ÇYDD yönetimi merhum Remzi İksir'in bağışladığı, Ayvalık Merkezde Hamdibey Mahallesi Demirciler Sokağı Mevkii, 1 pafta, 478 ada, 11 parselde bulunan 140 metrekare kapalı alan olan 86,50 metrekare oturma alanına sahip gayrimenkulü, 185 bin lira muayyen bedelle başlayan ve arttırma usulü ile satışının yapılması için düğmeye bastı. Önceki gün söz konusu gayrimenkulün kapılarını, yönetim kurulu üyeleri; Suat Şerifeken, Hatice Ülkü, Hatice Alkan, Nuran Özcan, Gülden Belge ve Tülay Avşar ile birlikte basın mensuplarına açan ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer, söz konusu binanın satışı gerçekleştirmelerinin akabinde, ilçeye tam donanımlı bir öğrenci yurdu kazandırabilmek için inşaatı başlatacaklarını müjdeledi.

Özer, yaptığı açıklamada, 22 Temmuz günü saat 10.30'da, derneğin Ayvalık Belediyesi'ne ait Aliçetinkaya Mahallesi Vakıflar Bahçesi Türkan Saylan Eğitim Kültür Sanat Merkezi'nde bulunan binasında başlayacak olan açık arttırmaya talep eden herkesin katılabileceğini vurguladı. İsteklilerin; 1. 850 liralık teminat bedeli ile ihaleye katılabileceklerinin altını çizen ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Özer, "Bunun yanı sıra ihaleye katılacak olanlardan, adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon numarası da talep ediyoruz. İstekli tüzel kişi olduğu takdirde 2886 sayılı kanunun ilgili maddesinde yazılı belgeleri getirmelerini istiyoruz. İsteklilerden nüfus cüzdan fotokopisi, belirlediğimiz teklif mektubu formatında alıyoruz" dedi. İhaleye girmek isteyenlerin teminat miktarının nakit yatırılması halinde ÇYDD Ayvalık Şubesinin Yapı Kredi Bankasında mevcut 93241443 nolu hesabına yatıracağını ve banka makbuzunu teklif zarfına koymaları gerektiğini kaydeden Özer, "Bu kapsamda özel şartlar ÇYDD Ayvalık Şubesinden temin edilebilecektir. İstekliler 0533 514 33 75 veya 0266 331 60 78 nolu telefonlardan ve ayvalik@cydd.org.tr adresinden bilgi alabilecekleri gibi satış işine vekaletten katılınması halinde vekaletnamenin noter tasdikli olması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

GAYRİMENKULLERİ İNŞAAT İÇİN NAKİTE ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki aylarda da yine merhum Remzi İksir'in şubemize yurt yapımı için bağışladığı Burhaniye Taylıeli köyünde 1700 metrekare civarında denize hakim araziyi de ihaleyle satarak, Ayvalık'taki yurt inşaatımızın tamamlanmasını hedefliyoruz. Bunun yanı sıra da Ayvalık'ın tanınmış simaları olan Sabuncugil Ailesi'nin derneğimize bağışladığı ve dernek olarak kız yurdu yaptırmayı planladığımız, ilçe merkezinde bulunan eski sabunhanenin çatısını da yine bu güzide ailenin değerli ferdi Altan Sabuncugil onarmaktadır. Kendilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

ÇYDD Şube Başkanı Özer, bugüne kadar yüzlerce öğrencinin eğitimine katkı vermenin kendileri için çok önemli bir görev olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayarak, Ayvalık'ta öğrenim gören öğrenciler için dernek olarak başlattıkları yurt inşaatı atağı için isteyen gönüllü her vatandaş ve kurumun, derneğe maddi ve manevi destek verebileceklerini de sözlerine ekledi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrenci Yurdu İnşaatı İçin Bina Satıyorlar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement