Öğrencilerin Umre Heyecanı - Son Dakika

Öğrencilerin Umre Heyecanı

26.01.2012 11:01
Öğrencilerin Umre Heyecanı

Diyanet İşleri Başkanlığının yarıyıl tatilinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik düzenlediği umre ziyaretleri çerçevesinde İstanbul'dan bir grup öğrenci umreye gitti.

Diyanet İşleri Başkanlığının yarıyıl tatilinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik düzenlediği umre ziyaretleri çerçevesinde İstanbul'dan bir grup öğrenci umreye gitti.

Atatürk Havalimanı'ndan aileleri tarafından kutsal topraklara uğurlanan öğrencilerin son derece heyecanlı oldukları gözlendi.

Öğrencilerden Enes Kaya, "Televizyondan bu umre gezisini öğrendim. Diyanet İşleri Başkanlığımıza bizlere bu seyahat imkanını sağladığı için teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımın bu duyguyu tatmasını çok istiyorum. Kutsal toprakları göreceğim için çok heyecanlıyım" dedi.

Ataköy Lisesi öğrencisi Sümeyye Kaya da "Bizler için bu gezi çok iyi oldu. Çünkü böyle bir fırsatı bir daha bulamazdık. Kutsal toprakları gerçekten çok merak ediyorum" diye konuştu.

Bilal Cengizhan Baybars da duygularını şöyle anlattı:

"Hala o kutsal topraklara gideceğime inanamıyorum. Çok zorluklarla bu tura katılabildik. O topraklara gidince ancak emin olabileceğim ve o mutluluğu tam manasıyla yaşayabileceğim. Allah herkese nasip etsin. Allah Diyanet İşleri yetkililerinden ve devletimizden razı olsun."

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen umre turuna yarıyıl tatili boyunca toplam 2 bin 606 kişinin katılması bekleniyor.

- İSTANBUL

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Hafızlar belgelerini Kaymakam Zeyrek'den aldılar Hafızlar belgelerini Kaymakam Zeyrek'den aldılar Malatya'da teravih depremde hasar görmeyen cami ile çadır ve konteyner kentlerde kılınacak Malatya'da teravih depremde hasar görmeyen cami ile çadır ve konteyner kentlerde kılınacak Diyanet gönüllüleri Osmaniye'de yaraları sarmaya devam ediyor Diyanet gönüllüleri Osmaniye'de yaraları sarmaya devam ediyor

Son Dakika Yerel Öğrencilerin Umre Heyecanı - Son Dakika


Advertisement