Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

05.10.2013 13:03
Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2013 Yılı I.Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Bakanlar Kurulu Kararıyla yenilenen ORAN Kalkınma Kurulu üyeleri, Ajans Yönetim Kurulu üyeleri, Kalkınma Bakanlığı temsilcileri ve bir önceki ORAN Kalkınma Kurulu...

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Bakanlar Kurulu Kararıyla yenilenen ORAN Kalkınma Kurulu üyeleri, Ajans Yönetim Kurulu üyeleri, Kalkınma Bakanlığı temsilcileri ve bir önceki ORAN Kalkınma Kurulu Başkanlık Divanının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantı kapsamında, ORAN Genel Sekreteri Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, tarafından yapılan 2013 Yılı Ajans faaliyetleri, 2012 yılında gerçekleştirilen denetimler ve 2014-2023 Dönemi Taslak Bölge Planıyla ilgili bilgilendirme sunumu ile yenilenen Kalkınma Kurulu Başkanlık Divanı seçimi ana gündem maddelerini oluşturdu.

Toplantıda ayrıca, 2011 yılı ORAN Mali Destek Programları kapsamında desteklenen projelerin tanıtımına ilişkin video gösterimi de yapıldı.

Yenilenen Kalkınma Kurulu üyelerinin bir araya geldiği ilk toplantıda, açılış konuşmaları Ajans Genel Sekreteri Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü, AB Ekonomik ve Sosyal Uyum Dairesi Başkanı Mesut Kamiloğlu ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. Reşit Özkanca tarafından yapıldı. Ajans Genel Sekreteri Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, konuşmasında Kalkınma Kurulunun önemine değinirken, Kamiloğlu 10'uncu Kalkınma Planının ve Bölge Planlarının Kalkınma Ajansları ve diğer yerel aktörlerin katkısıyla yerelden, katılımcı bir anlayışla oluşturulduğuna; ortalama 3 yıllık kurumlar olan Kalkınma Ajanslarının, önemli işler başardığına değindi. Kamiloğlu, 2014-2023 Dönemi Bölge Planlarının nihai halde Başbakan başkanlığında, Başbakan ve Kalkınma Bakanı ile Başbakanın belirleyeceği bakanlardan oluşan Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulu tarafından onaylanacağını, dolayısıyla Bölge Planlarının öneminin artacağını vurguladı.

Toplantıda, Kalkınma Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. Reşit Özkanca, Kalkınma Kurulu Eski Başkan Vekili Prof. Dr. Meftuni Yekeler, Kalkınma Kurulu Eski Katip Üyeleri Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özman ve Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Sekreteri Şaban Kazancı ve Kalkınma Kurulu Eski Yedek Katip Üyeleri Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin ile Yozgat Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çekil'e görevleri süresince verdikleri hizmetlerinden ötürü, Ajans Yönetim Kurulu Üyelerince plaket takdim edildi.

Bakanlar Kurulu kararıyla dört yıl süreyle görev yapmak üzere yenilenen Kalkınma Kurulu üyeleri arasından TR72 Bölgesinin topyekün kalkınması için kurul çalışmalarını yönlendirecek Kalkınma Kurulu Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı. Seçim sonucunda iki yıllık bir dönem boyunca görev yapmak üzere, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık Kalkınma Kurulu Başkanı, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar ise Kalkınma Kurulu Başkan Vekili seçildi. TÜMSİAD Sivas Şubesi Başkanı Murat Şahin ve Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen Kalkınma Kurulu Asil Katip Üyesi, Yozgat İŞKUR İl Müdürü Nevzat Atak ve Yozgat Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Çelik ise Kalkınma Kurulu Yedek Katip Üyesi olarak seçildi.

Seçimlerin ardından Kalkınma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Kalkınma Ajanslarının önemine değinerek, Kalkınma Kurulunun aktif çalışması temennisinde bulundu.

Toplantı, Kalkınma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilenin alınmasının ardından son buldu. - KAYSERİ

Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Oran 2013 Yılı I. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement