Osmaneli'de Cadde ve Sokak İsimleri Değiştirildi - Son Dakika
Yerel

Osmaneli'de Cadde ve Sokak İsimleri Değiştirildi

Osmaneli\'de Cadde ve Sokak İsimleri Değiştirildi

Osmaneli Belediyesi, son aylık olağan Meclis toplantısında ilçenin cadde ve sokak isimleri tarihi ve kültürel mirasa uygun olarak değiştirildi.

09.03.2017 16:57

Osmaneli Belediyesi, son aylık olağan Meclis toplantısında ilçenin cadde ve sokak isimleri tarihi ve kültürel mirasa uygun olarak değiştirildi.

Osmaneli Belediyesi Meclis Salonunda aylık olağan Meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında gündemin 20. maddesi olan cadde ve sokak isimleri tespit komisyon raporu görüşüldü ve komisyon raporundaki kararlar oy birliği ile kabul edildi. Osmaneli Belediyesi tarafından cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili bir süredir numarataj çalışması yapılmaktaydı. Yapılan son meclis toplantısında nihai karar verildi ve cadde, sokak isimleri Belediye Meclis Kararıyla değiştirildi. Belediye Başkanı Münür Şahin başkanlığında toplanan Belediye Meclis Toplantısında numarataj çalışmasına Belediye Meclis üyeleri Hayati Kaba, Yalçın Yağız, Hasan Eroğlu, Hüseyin Nusret Dinçer, Turan Ağdağ, Ramazan Bozüyük, Bekir Torun, Saim Taşgın, Cahit Öker, Şaban Güdem ve Murat Özer oy birliği ile karar verdi.

Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli'nin tarihi ve kültürel mirasına uygun olarak değiştirilen cadde ve sokak isimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "101, 102 gibi numaralarla ifade edilen sokak, cadde isimlerini değerlerimize uygun olarak değiştirdik. Şehitlerimizin, Türk ve İslam Büyüklerinin, Bilim ve Sanat Üstatlarının isimlerini sokaklarımızda yaşatmayı hedefledik. Bu titiz çalışmada birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden tüm Belediye Meclis Üyelerimize ve Belediye Yöneticilerimize teşekkür ediyorum" dedi. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Osmaneli'de Cadde ve Sokak İsimleri Değiştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement