Palandöken Gençlik Meclisi Kuruluyor - Son Dakika

Palandöken Gençlik Meclisi Kuruluyor

16.02.2012 12:02
Palandöken Gençlik Meclisi Kuruluyor

Palandöken İlçe Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1.Genel Kurulunu, Sağlık İl Müdürlüğü Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi Çok Amaçlı Konferans Salonu'nda 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 13.00'de yapacak.

Palandöken İlçe Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Genel Kurulunu, Sağlık İl Müdürlüğü Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi Çok Amaçlı Konferans Salonu'nda 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 13.00'de yapacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Orhan Bulutlar, "5393 sayılı Belediye Kanunu ve 26313 sayılı Kent Konseyi Yönetmeliğine dayanarak, kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek amacıyla, merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşerilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik bir yapı olarak kurulmuş ve kurulmakta olan Kent Konseyi'nin ilçemizde de oluşumunu sağlamak amacıyla, Kent Konseyi'nin dört alt biriminden biri olan Gençlik Meclisi'nin oluşumu için ilk Genel Kurulumuzu Sağlık

İl Müdürlüğü Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi Çok Amaçlı Konferans Salonu'nda 18 Şubat 2012 tarihinde Cumartesi günü saat 13.00'de yapacağız." dedi.

Bulutlar, gençlerin, siyaset üstü bir yapılanma ile her türlü düşünceye sahip gençlerin aktif katılımı ile oluşturmayı amaçladıklarını ifade ederek, "Bunun için ilçemizdeki tüm kamu ve kurumlardan, siyasi ve sivil toplum örgütlerinden temsilen genç bireyler istedik. Ayrıca kent konseyine katkı sunmak isteyen gençleri ve tüm ilçe halkını Genel Kurulumuza davet ediyoruz. Şimdiden Kent Konseyimizin Gençlik Meclisi Palandöken İlçemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. - ERZURUM

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Palandöken Gençlik Meclisi Kuruluyor - Son Dakika


Advertisement