Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Pazarlar'da Ev ve Kurum Temizliği Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika

Pazarlar'da Ev ve Kurum Temizliği Kursuna Büyük İlgi

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde açılan Ev ve Kurum Temizliği kursu, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Pazarlar\'da Ev ve Kurum Temizliği Kursuna Büyük İlgi
04.01.2012 - 11:05,

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde açılan Ev ve Kurum Temizliği kursu, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara ilgi, gün geçtikçe artıyor. Verilen kurslar hakkında açıklamalarda bulunan yetkililer, gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Şu an 30 kursun açık olduğunu ve önümüzdeki haftalarda başka mesleki kursların da açılacağını belirten yetkililer, Ev ve Kurum Temizliği kursuna büyük rağbet olduğunu söyledi.

Ev ve Kurum Temizliği kursunda eğitim veren Selçuk Şimşek, kursa katılan herkese ev, kurum ve bürolarda hijyen temizliğini, büro ve ev dekarosyonunu öğrettiklerini söyledi. Şimşek, kursa kayıtlı 34 öğrenci bulunduğunu belirterek, "

Ev ve Kurum Temizliği kursu yeni açılmasına rağmen büyük ilgi görüyor. Kurs 3 ay sürecek. Bu sürede kursiyerlere ev, kurum ve bürolarda hijyen temizliğini, büro ve ev dekarosyonunu öğreneceklerdir" dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Binasında açılan ve öğreticiliğini Selçuk Şimşek'in yaptığı kursa 34 kursiyerin katıldığını belirten Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakkı yıldız, yaptığı açıklamada" Yoğun istek üzerine açtığımız Ev ve Kurum Temizliği kursu haftada 6 gün veriliyor.

Toplam 400 saat sürecek olan Ev ve Kurum Temizliği Kursumuz Şubat ayının ortasında sona erecek." dedi.

Haftada 40 saat süreli kursa ilginin büyük olduğunu ifade eden Yıldız "

kursu yoğun istek üzerine açtık.Ev kurum hizmetleri var olan kaynaklardan en üst düzeyde yararlanarak sağlıklı, temiz, güvenli ve güzel bir çevre sağlamaya yönelik faaliyetleri kapsar. Ev kurum hizmetlerinde aile, birey ve kurumlara belli bir ücret karşılığı hizmet veren gruplar bulunmaktadır. Zamanla yaygınlaşan ve sektör haline gelen bu meslekler, ailelere eve ve kurum yönetiminde büyük fayda sağlamaktadır. Kurs bitiminde sertifikalarını alan kursiyerlerimiz hizmet alımı yapan kurumlarda iş bulma imkanına sahip olacaklardır. Halk Eğitimi Merkezimizce meslek edindirme kurslarımız devam ediyor. Vatandaşlardan gelecek yeni taleplere açığız" diye konuştu. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Pazarlar'da Ev ve Kurum Temizliği Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika


Advertisement