Saaadet Partisi, Mısır Katliamına Tepkisini Gösterdi - Son Dakika

Saaadet Partisi, Mısır Katliamına Tepkisini Gösterdi

15.08.2013 16:43
Saaadet Partisi, Mısır Katliamına Tepkisini Gösterdi

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, Mısır'da Müslümanlara yönelik yapılan katliam dolayısıyla açıklama yaptı.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, Mısır'da Müslümanlara yönelik yapılan katliam dolayısıyla açıklama yaptı.

İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, saldırılarda hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Arıkan, "Saadet Partisi olarak bu kanlı saldırıyı yapan cuntacıları lanetliyoruz. Cuntacılar, şehit ettikleri Müslümanların kanında boğulacaktır" dedi.

"Darbeye darbe diyemeyen başta ABD olmak üzere Batı'yı ve bu süreçte sessiz kalan İslam ülkeleri yöneticilerini kınıyoruz" diyen Arıkan, "Mısır'da akan masumların kanında ırkçı Siyonizm'in uşağı ABD ve Batı'nın sorumluluğu kadar, bu süreçte gerekeni ortaya koymayan İslam ülkelerinin yöneticilerinin de büyük payı vardır. Batı'nın desteğiyle akıtılan bu masumların kanı onların da ellerine bulaşmıştır. Bunlar Batı'nın kuklalarıdır. Efendilerine ne kadar hizmet ederlerse etsinler bir gün gelecek efendileri onları yok edecektir" ifadelerini kullandı.

Bu darbenin asıl amacının Orta Doğu Projesi olduğunu belirten Arıkan, "Darbeciler ve onların yerli işbirlikçilerinin, sadece Mısır'ı değil bütün İslam coğrafyasını hedef alan sinsi ve kirli bir oyunun figüranı olmuşlardır. Karanlık güçlerin, cuntacılar eliyle Mısır'ı kanlı bir iç savaşa sürüklemeye çalışmaktadır. Daha önce Afganistan'da, Libya'da, Irak'ta, Suriye'de oynanan kanlı oyunun şimdi Mısır'da sahnelenmektedir. Bu oyun Büyük Ortadoğu Projesi'nin oyunudur. Bu oyun İslam ülkelerini bölüp parçalamak isteyen ırkçı emperyalizmin oyunudur. Bu oyun İslam ülkelerine daha fazla silah satmak isteyen ve daha fazla Müslüman kanı akıtmak isteyen ırkçı Siyonizm'in oyunudur. Artık oyunu görmeliyiz. Ortadoğu'daki Müslüman ülkeler adım adım parçalanıyor" şeklinde konuştu.

Ayrıca 24 Ağustos'ta Konya'da, Mısır'daki katliama tepki mitingi yapacaklarını söyleyen Arıkan, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Kayseri halkını davet etti. Gitmek isteyenler için araç kaldıracaklarını da sözlerine ekledi. - KAYSERİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İbn Haldun Akademi Bahar Seminerleri'ne kayıtlar başladı İbn Haldun Akademi Bahar Seminerleri'ne kayıtlar başladı Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Novi Pazar'da düzenlenen iftara katıldı Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Aksoy, Novi Pazar'da düzenlenen iftara katıldı Ulaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okulda 'medeniyet koridoru' oluşturdu Ulaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okulda 'medeniyet koridoru' oluşturdu

Son Dakika Yerel Saaadet Partisi, Mısır Katliamına Tepkisini Gösterdi - Son Dakika


Advertisement