Selçuk Efes Kent Belleği'nden Çocuklar İçin 'Efes Macerası' Kitabı - Son Dakika

Selçuk Efes Kent Belleği'nden Çocuklar İçin 'Efes Macerası' Kitabı

30.06.2022 12:10
Selçuk Efes Kent Belleği'nden Çocuklar İçin 'Efes Macerası' Kitabı

Selçuk Efes Kent Belleği’nin kentin kültürel mirasını çocuklara anlatmak için çıkardığı ‘Efes Macerası’ kitabında, Efes Antik Kenti masalsı bir dille tanıtılıyor.

Selçuk Efes Kent Belleği'nin kentin kültürel mirasını çocuklara anlatmak için çıkardığı 'Efes Macerası' kitabında, Efes Antik Kenti masalsı bir dille tanıtılıyor.

Ayşe Zülkadiroğlu tarafından yazılan ve Güven Bilge'nin çizgileriyle hayat bulan kitap, antik kenti çocuklara anlatmaya yönelik ilk kitap olma özelliği taşıyor. Kent Belleği'nin 7'nci yayını olan kitap; Selçuk Efes Kent Belleği, SELBİM, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden temin edilebiliyor.

Efes Selçuk'un sahip olduğu kültürel mirası çocuklara anlatarak, çocuklarda kent tarihine yönelik bir bilinç ve ilgi oluşturmak amacıyla hazırlanan kitabın ön sözü, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından yazıldı.

YORUMLAR
500
Kuşadası Körfezi'nde deprem Kuşadası Körfezi'nde deprem Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa Ulaş'ta vatandaşlara aşure dağıtıldı Ulaş'ta vatandaşlara aşure dağıtıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Selçuk Efes Kent Belleği'nden Çocuklar İçin 'Efes Macerası' Kitabı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement