Sertifikalarını Hayvanat Bahçesinde Aldılar - Son Dakika

Sertifikalarını Hayvanat Bahçesinde Aldılar

08.06.2016 15:19
Sertifikalarını Hayvanat Bahçesinde Aldılar

Gaziantep Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (HADYEK), Gaziantep Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi (GAÜNDAM) ve Türk Fizyolojik Bilimler Derneği tarafından düzenlen Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Kursu’nu başarıyla bitiren 45 kursiyere törenle belgeleri verildi.

Gaziantep Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (HADYEK), Gaziantep Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi (GAÜNDAM) ve Türk Fizyolojik Bilimler Derneği tarafından düzenlen Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Kursu'nu başarıyla bitiren 45 kursiyere törenle belgeleri verildi.

Büyükşehir Belediye Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen törene kursiyerler aileleriyle katılırken, pasta kesildi, safari turu yapıldı. Törende konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi'nin her geçen gün GAÜNDAM gibi yeni modern hizmetlere kavuştuğunu belirtti. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Fizyolojik Bilimler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümmihan İşoğlu Alkaç ise, GAÜNDAM'ın son derece modern bir merkez olduğunu belirterek, böyle bir merkezin kazandırılmasından dolayı Rektör Coşkun başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı ve emeğe olan herkesi kutladı. DPT Projesi kapsamında kurulan merkezde, 45 kursiyerin 1 hafta süreyle 80 saatlik terorik ve pratik eğitimden geçirildiğini belirten, HADYEK Başkanı Prof. Dr. Tuncay Demiryürek, sertifika alan kursiyerlerin deney hayvanlarında araştırma yapabilme yetkisine sahip olduğunu vurguladı. Demiryürek, kursta Gaziantep Üniversitesinin yanı sıra çeşitli üniversitelerden gelen alanında uzman öğretim üyelerinin kursiyerleri eğittiğini ifade etti.

Sertifika törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı'nın yanı sıra, GAÜN Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kıvanç Güngör, GAÜNDAM Altyapı Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Davut Sinan Kaplan, GAÜNDAM Sorumlu Veteriner Hekimi Öğretim Görevlisi Sarper Bozkurt Hayvanat Bahçesi Müdürü Veteriner Hekim Celal Özsöyler ile çok sayıda öğretim üyesi ve kursiyer ailesi katıldı. - GAZİANTEP

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sertifikalarını Hayvanat Bahçesinde Aldılar - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement