Servis Plakalarının Rantı Büyükşehire Kaldı - Son Dakika
Yerel

Servis Plakalarının Rantı Büyükşehire Kaldı

Servis Plakalarının Rantı Büyükşehire Kaldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 bin 750 TL bedelle ihaleye açılan S plakalara, servis taşımacılığı yapmak isteyenler yoğun ilgi gösterdi.

03.01.2012 19:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 bin 750 TL bedelle ihaleye açılan S plakalara, servis taşımacılığı yapmak isteyenler yoğun ilgi gösterdi. Açık artırma usulü yapılan ihalede, ilk etapta 100 dosya sahibi S plakasını aldı.Bursa'da konforlu ulaşımı vatandaşların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, servis taşımacılığını kontrol altına almak amacıyla S plaka ihalesini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar'ın başkanlığında, Heykel'deki tarihi belediye binasında gerçekleştirilen ihalede S plakaları, 100 bin 750 TL bedelle açık artırmaya sunuldu. Kentte servis taşımacılığı yapmaya yetkili araç sayısının yetersizliğinden hareketle, ruhsatsız çalışmaların önüne geçmeyi amaçlayan uygulamada, ilk ihalede 100 dosya sahibi, S plaka için başvuruda bulundu. Toplamda bin plakanın sahibini bulacağı ihalelerin, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde periyodik olarak tekrarlanacağı bildirildi. İlk ihalede açık artırmaya katılan Serdar Tetik, 100 bin 800 TL + % 18 KDV bedeliyle S plakanın sahibi oldu."VATANDAŞLARIN ÇIKARINI DÜŞÜNÜYORUZ"Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentte faaliyet gösteren tüm toplu taşıma araçlarını belirli bir sisteme dahil etmek istediklerini vurgulayarak, yeni düzenlemeyle ruhsatsız servis taşımacılığının önüne geçileceğini belirtti. İzinsiz çalışan servis araçlarının şehir içinde birçok olumsuz duruma yol açtığını anlatan Başkan Altepe, yeni plakalarla denetimlerin de sıklaşacağını kaydederek, "Büyükşehir Belediyesi olarak halkın ulaşım hakkını en uygun ve en konforlu şekilde sağlamak zorundayız. Vatandaşlarımızın çıkarlarını düşünerek adımlarımızı atıyoruz" dedi.S plakalı araçların denetiminin Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolünde olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "S plakalı araçların da trafik kurallarına uymaları gerekiyor. Bunu da ancak bizim yetkili birimlerimiz sağlayabilir. İşin mali boyutuna gelince S plaka da bir gelir kapısı. Büyükşehir Belediyesi olarak bu gelirden kar almamız kadar doğal bir şey olamaz. Buradan elde edeceğimiz geliri yine Bursa için, yatırımlar için kullanacağız" diye konuştu.SERVİSLERE DENETİM ŞARTIBursa'da halen 2700 adet S plakalı araç ruhsatlı olarak servis taşımacılığı yaparken, kentte 930 firma da kendi araçları ile çalışanlarının ulaşım ihtiyacını karşılıyor. En son 1998 yılında verilen ticari S plakalar, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME), 27 Ekim 2011 tarihli kurul kararına göre 14 yıl sonra yeniden verilmiş olacak. Yeni düzenlemeyle ruhsatsız çalışan servislerin tamamı bundan sonra denetime tabii tutulacak.(SA-İHS03.01.2012 18: 51 TSİNNNN - AYDINBURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Servis Plakalarının Rantı Büyükşehire Kaldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TBMM bir kez daha karıştı! Kürtçe dörtlük okuyan DEM Parti'li vekilin mikrofonu kapatıldı
  00:20 TBMM bir kez daha karıştı! Kürtçe dörtlük okuyan DEM Parti'li vekilin mikrofonu kapatıldı

  DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, TBMM'de Kürtçe dörtlük okuyan DEM Parti'li Mehmet Kamaç'ın mikrofonunun kısılmasına, ''Bu ülkede 20 milyon Kürt'ün ana dili olan Kürtçe'den bir dörtlük okunmasına tahammül edemiyorsunuz. Burada mikrofonu kapatıyorsunuz Diyarbakır'da Megri megri şarkısını söylüyorsunuz.'' sözleriyle tepki gösterdi. Koçyiğit'e yanıt veren MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise, ''Yaptığınız resmen etnik bölücülük ve ırkçılıktır.'' dedi.

 • Motorine 1 lira 55 kuruş indirim
  00:11 Motorine 1 lira 55 kuruş indirim

  Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte motorin fiyatları da değişmeye devam ediyor. Motorine bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 35 kuruş indirim geldi. İstanbul'da motorinin litresi 40 lira 7 kuruş, Ankara'da ise 41 lira 46 kuruş oldu.

 • 29 Şub "Oyuncularım da düşünsün" diyen Okan Buruk'tan maç sonuna damga vuran sözler

  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fatih Karagümrük'e elendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Rakiplerinin daha kaliteli işler yaptığını belirten Buruk, "Rakibimiz bir kere çok iyi oynadı. Hakkını vermek gerekiyor. Bizden daha kaliteli işler yaptılar. Onu net şekilde söylemeliyim. 2-0 bizim için maçın sonu oldu. Sonrasında net tepki veremedik. Rakibi tebrik ediyoruz. Oyuncularım da düşünsün, birçok oyuncu oynattık, şans verdik" dedi.

 • Ünlü oyuncu Berna Laçin acil olarak ameliyata alınacak: Yürümem dahi yasaklandı
  29 Şub Ünlü oyuncu Berna Laçin acil olarak ameliyata alınacak: Yürümem dahi yasaklandı

  Tek kişilik oyun için Denizli'nin Pamukkale ilçesine giden ünlü oyuncu Berna Laçin, bir anda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tüm oyunlarını iptal eden Laçin acil olarak ameliyata alınacağını belirterek, "Acilen ortaya çıkan ve ne yazık ki benim için ciddi tehlike arz eden ve an itibari ile yürümemin dahi yasaklandığı bir omurilik sorunum nedeni ile çok acil ameliyata girmek zorundayım." dedi.

 • Fatih Karagümrük'e elenen Galatasaray, Bayern Münih maçından sonra bir ilki yaşadı
  29 Şub Fatih Karagümrük'e elenen Galatasaray, Bayern Münih maçından sonra bir ilki yaşadı

  Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fatih Karagümrük'e 2-0 yenilerek kupadan elenen Galatasaray'ın bu mağlubiyetle birlikte iç sahadaki 14 maçlık yenilmezlik serisi de sona erdi. Aslan, son mağlubiyetini 128 gün önce, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e karşı almıştı.

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi
  29 Şub Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'e elendi

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında sahasında VavaCars Fatih Karagümrük'e 2-0 yenildi ve kupaya veda etti.

 • CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özel: DEM Parti ile herhangi bir ittifak yok

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında, "DEM Parti ile CHP arasında ittifak var mı?" sorusuna yanıt verdi. Özel, "Bunu kaç kere söylesin CHP. Bu CHP'nin tek başına girdiği bir seçim. Herhangi bir ittifak yok. Ne onların bize kayıtsız şartsız desteği söz konusu ne bizim onlara desteğimiz var. DEM'le imza, yazı, protokol yok böyle bir şey. Kandille anlaşmaya çalışanların, resmi heyet yollayanların geçmişte yaptıkları ortada." dedi.

 • Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı
  29 Şub Fatura yine çok kabarık! PFDK Süper Lig devlerine ceza yağdırdı

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig devleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a bu hafta yaşanan olaylardan dolayı para cezası verdi. Beşiktaş'a 1 milyon 20 bin TL, Fenerbahçe'ye 512 bin TL ve Galatasaray'a 400 bin TL ceza verildi.

 • Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği
  29 Şub Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği

  CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisine yönelik ''Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş'' sözlerine yanıt verdi. Özel, ''Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk'e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü'' ifadelerini kullandı.


Advertisement