Sevgililer Günü'nde Yozgat'a Kırgız Gelin - Son Dakika

Sevgililer Günü'nde Yozgat'a Kırgız Gelin

14.02.2012 16:40
Sevgililer Günü'nde Yozgat'a Kırgız Gelin

Yozgat'ta Kırgız Ayzura Aydarkulova, nikah tarihi için Sevgililer Günü'nü seçerek kendisine sürpriz yapan Kürşat Belgücan ile evlendi.

Yozgat'ta Kırgız Ayzura Aydarkulova, nikah tarihi için Sevgililer Günü'nü seçerek kendisine sürpriz yapan Kürşat Belgücan ile evlendi.

Belediye nikah salonunda Belediye Başkanı Yusuf Başer'in kıydığı nikah ile hayatlarını birleştirilen Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Taner Belgücan'ın oğlu Kürşat Belgücan ve Kırgız Ayzura Aydarkulova çiftinin şahitliklerini emniyet müdür yardımcıları yaptı.

6 yıldır Türkiye'de yaşadığını ifade eden Aydarkulova, "Bugün benim için sürpriz oldu. Ben bugün evleneceğimizi beklemiyordum. Eşim bana sürpriz yapmış, mutluyum" dedi.

Kürşat Belgücan da evlenmek için bu günü seçmelerini çok önceden planlamadıklarını, her şeyi son bir haftada ayarladığını dile getirerek, "Önemli bir gün olması nedeniyle nikahımızı bu güne aldık. Unutma sorunum olmasın diye özellikle bu günü ayarlamak istedim. Eşim Kırgız Türkü. Onunla İstanbul'da tanışmıştık. Bugün de Yozgat'ta dünya evine giriyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Başer de evlenen çiftlere uzun yıllar mutluluk dileyerek bugünün özel bir anlam taşıdığını söyledi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Taner Belgücan da oğulunun kendisine sürpriz yaptığını ifade ederek, ömür boyu mutluluklar dileğinde bulundu.

Öte yandan Kırgız Ayzura Aydarkulova ve Kürşat Belgücan dışında Yozgat'ta 3 çift daha evlenmek için 14 Şubat Sevgililer Günü'nü tercih etti.

- YOZGAT

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Çobanoğlu, Egemenlik Konseyi üyesi İdris ile görüştü Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Çobanoğlu, Egemenlik Konseyi üyesi İdris ile görüştü Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde normal sezon sona erdi Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde normal sezon sona erdi Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası

Son Dakika Yerel Sevgililer Günü'nde Yozgat'a Kırgız Gelin - Son Dakika


Advertisement