Seydişehir'in Yüksek Öğretim Sorunları Masaya Yatırıldı - Son Dakika

Seydişehir'in Yüksek Öğretim Sorunları Masaya Yatırıldı

09.09.2016 16:25
Seydişehir'in Yüksek Öğretim Sorunları Masaya Yatırıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, yüksek öğretimin sorunlarını konuşmak ve çözüm önerileri üretmek üzere ilçede bir dizi toplantı gerçekleştirildi.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde, yüksek öğretimin sorunlarını konuşmak ve çözüm önerileri üretmek üzere ilçede bir dizi toplantı gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ve Prof. Dr. Önder Kutlu, Seydişehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Güray, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, NEÜ BAP Koordinatörü Prof. Dr. Selman Türker ve Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan'ın da katılımıyla ilk olarak Seydişehir Kaymakam Vekili Ali Polat makamında ziyaret edildi.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Seydişehir'de çok iyi bir mühendislik eğitiminin olduğunu vurguladı ve bundan sonra yeni programların açılması için çaba sarf edeceklerini belirtti. Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) kriterleri sağlanamadığı için bazı planlanan programların açılamadığını ifade eden Şeker, gerekli şartlar yerine getirildiğinde yeni programların açılacağını anlattı. Şeker, verilen eğitimin kalitesini koruma ve yükseltmenin önemli olduğuna da dikkat çekti.

Seydişehir açısından önemli bir gün -

Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci ise ilçedeki yükseköğretimin kalitesini daha da ileriye taşımak için yeni adımlar atılacağını ve bazı incelemeler yapılacağını belirterek, bu toplantıların Seydişehir açısından büyük önem taşıdığını anlattı.

Heyet daha sonra Eti Alüminyum A.Ş. tesislerini ziyaret etti. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Cengiz, heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve eğitim öğretime her zaman destek vereceklerini açıkladı.

Son olarak Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilen toplantıda açılabilecek yeni programlar, öğrencilerin barınma sorunu için ne gibi çözümler üretileceği, yapılacak çevre düzenlemeleri gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. - KONYA

YORUMLAR
500
Konya'da 2 otomobil çarpıştı: 7 yaralı Konya'da 2 otomobil çarpıştı: 7 yaralı AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Seydişehir'de ziyaretlerde bulundu AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Seydişehir'de ziyaretlerde bulundu Ambulans helikopter beyin kanaması geçiren hasta için havalandı Ambulans helikopter beyin kanaması geçiren hasta için havalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Seydişehir'in Yüksek Öğretim Sorunları Masaya Yatırıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement