Şiir Sergileri Tango Gösterisiyle Açıldı - Son Dakika

Şiir Sergileri Tango Gösterisiyle Açıldı

24.02.2014 12:59
Şiir Sergileri Tango Gösterisiyle Açıldı

Altın Portakal Şiir Ödülü programı kapsamında AKM Fuayesi’nde gerçekleştirilen 17 Altın Şair ve Feklavye sergilerinin açılışına Latin danslarının usta isimleri Ahmet Dündar ve Gözde Erol tango gösterisi sundu.

Altın Portakal Şiir Ödülü programı kapsamında AKM Fuayesi'nde gerçekleştirilen 17 Altın Şair ve Feklavye sergilerinin açılışına Latin danslarının usta isimleri Ahmet Dündar ve Gözde Erol tango gösterisi sundu.

Karikatür, şiir ve dans sanatlarını aynı mekanda buluşturan gösteri, Ahmet Dündar'ın seslendirdiği Şükrü Erbaş şiirleriyle işitsel ve görsel bir şölene dönüştü. Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Dağıstanlı, Altın Portakal Şiir Ödülü jüri başkanı Doğan Hızlan, Altın Portakal ödüllü şairler Cevat Çapan, Hüseyin Ferhad, Ahmet Telli, Şükrü Erbaş ve ünlü karikatürist Semih Poroy'un açılışını yaptığı sergiler 28 Şubat tarihine kadar açık kalacak.

17 Altın Şair sergisinde, 1997 yılından bu yana Altın Portakal ödülü almış Enis Batur, Haydar Ergülen, Gülten Akın, Mehmet Taner, Hüseyin Ferhad, Ahmet Oktay, Necmi Zeka, Güven Turan, Yücel Kayıran, Birhan Keskin, Lale Müldür, Cevat Çapan, Kemal Özer, Emirhan Oğuz, Ahmet Telli, Mahmut Temizyürek ve Şükrü Erbaş'ın şiirli portreleri yer alıyor.

Feklavlye sergisi, Semih Poroy'un Altın Portakal Şiir Ödülü için özel olarak hazırladığı şiir temalı karikatürlü öykücüklerden oluşuyor. - ANTALYA

YORUMLAR
500
Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 9'uncu gününde 12 madalya aldı Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 9'uncu gününde 12 madalya aldı SPOR Kırkpınar'da sürpriz; Ali Gürbüz elendi SPOR Kırkpınar'da sürpriz; Ali Gürbüz elendi Altından kılıç yapıp yurt dışına satıyor Altından kılıç yapıp yurt dışına satıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şiir Sergileri Tango Gösterisiyle Açıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement