Sık sık kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi - Son Dakika

Sık sık kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi

Son Güncelleme: 06.08.2022 14:20

Sık sık kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi Yayalar artık üst geçidi kullanacak Muhtar üst geçide asansör veya yürüyen merdiven yapılması için çağrıda bulundu Antalya'nın Manavgat ilçesinde sık sık kazaların yaşandığı, caddede üst geçidin bulunduğu refüje Manavgat Belediyesi tarafından...

Sık sık kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi

Yayalar artık üst geçidi kullanacak

Muhtar üst geçide asansör veya yürüyen merdiven yapılması için çağrıda bulundu

ANTALYA - Antalya'nın Manavgat ilçesinde sık sık kazaların yaşandığı, caddede üst geçidin bulunduğu refüje Manavgat Belediyesi tarafından tel örgü çekildi. Tel örgü için belediyeye teşekkür eden Kavaklı Mahalle Muhtarı Mehmet Coşluoğlu, yaşlılar ve çocuk arabalı kişiler için üst geçide asansör istedi.

Manavgat'ta yakınında Küçük Hasan İlköğretim Okulu ve Hacı Sultan Mehmet Kara Ortaokulu'nun yanı sıra Hasan Fehmi Boztepe Camii bulunması nedeniyle sık sık kazaların yaşandığı Hasan Fehmi Boztepe Caddesi'ndeki üst geçidin altındaki refüje Manavgat Belediyesi tarafından tel örgü çekildi. Tel örgünün çekilmesiyle okuldan çıkan çocuklar ve diğer vatandaşlar, bundan böyle üst geçidi kullanmak zorunda kalacak.

"Yürüyen merdiven veya asansör yapılmalı"

Caddede birçoğu ölümlü çok sayıda kazanın yaşandığına dikkat çeken Kavaklı Mahalle Muhtarı Mehmet Coşluoğlu, "Yıllardır buraya tel örgü çekilmesi için başvurmadığımız yer kalmadı. Nihayet Manavgat Belediyemiz sesimize kulak verdi ve refüje yayaların geçmemesi için tel örgü çekti. Tel örgünün çekilmesiyle yayalar üst geçidi kullanmak zorunda kalacak. Ne var ki bu durum bazı sorunları da beraberinde getirdi. Camiye gidecek yaşlılarımız ve bebek arabası kullanan kadınlarımız, engellilerimiz bu üst geçide çıkamayacakları için zor durumda kalıyor. Yetkililerden bir an önce üst geçide ya yürüyen merdiven ya da asansör yapmalarını istiyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sık sık kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi - Son Dakika


Advertisement