Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Sivas'ta Kültür Sanat - Son Dakika

Sivas'ta Kültür Sanat

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta "Ortak Ağıt" adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşacak.

Sivas\'ta Kültür Sanat
29.03.2012 - 09:40,

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), bu hafta "Ortak Ağıt" adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşacak.

Hasan Öztürk'ün kaleme aldığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği oyunun, dekor tasarımını Murat Gülmez, giysi tasarımını Ceren Karahan, ışık tasarımını Hakan Özdemir, dans düzenini ise Yener Turan üstleniyor.

Özge Günay, Kerem Yücel, Burçhan Göze, Veysel Zurnazanlı, Volkan Gündüz, Can Atak, Nagehan Yazıcı, İlhan Gözde Giray, Filiz Demiralp ve Ufuk Bostancı'nın rol aldığı oyun, bugün ve yarın 19.30'da, 31 Martta ise saat 14.00 ve 19.30'da sahnelenecek.

Oyunda, acımasız bir krala, kahinlerinin yeni doğacak bir çocuğun onu tahtından indireceğini ve krallığına son vereceğini söylemesi üzerine kralın yeni doğan çocukları öldürmesi ve doğumları yasaklaması konu ediliyor.

SDT, 4 Nisan Mart Çarşamba günü ise saat 10.30 ve 13.30'da "Dans Eden Eşek" adlı çocuk oyununu sahneleyecek. Eric Vos'un yazdığı, Can Gürzap'ın çevirisini yaptığı oyunda, Özge Günay, Begüm Şahin, Kerem Yücel, Can Atak, Burcu Ongun Altay ve Burçhan Göze rol alıyor. Oyunda, hırsızlık yapmak ya da dürüst insan olmak arasında seçim yapan iki kafadarın hikayesi anlatılıyor.

- SİVAS

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Sivas'ta Kültür Sanat - Son Dakika


Advertisement