Somaspor Yeni Sezon Açılışını Gerçekleştirdi - Son Dakika

Somaspor Yeni Sezon Açılışını Gerçekleştirdi

Somaspor Yeni Sezon Açılışını Gerçekleştirdi
Son Güncelleme: 26.09.2016 16:29

Bölgesel Amatör Lig 9. Grup takımlarından Somaspor, yeni sezon açılışını düzenlenen törenle yaptı.

Bölgesel Amatör Lig 9. Grup takımlarından Soma spor, yeni sezon açılışını düzenlenen törenle yaptı.

Sezon açılışına Kaymakam Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın, Gençlik ve Spor Müdürü Dilek Kuruçay, AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem, Somaspor yöneticileri, TEİAŞ İşletme Müdürü Hayrullah Saraç, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Somaspor taraftarları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Somaspor As Başkanı Fatih Kaya,"Bu yılki oluşumumuzda bize desteklerini esirgemeyen Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene ve siyasi parti temsilcilerimiz ile yönetim kurulumuza teşekkür ederiz. Birliğin beraberliğin saygı ve hoşgörünün hakim olduğu bir sezon geçirmeyi temenni edyoruz." dedi.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise "Somaspor bu şehrin takımı. Biz Somaspor'u gönülden destekliyor ve her ortamda sahip çıkıyoruz. Soma'mızın futbol geçmişi başarılarla dolu. Burada şehrimizin adını Türkiye'ye gururla Linyitspor ve Sotesspor duyurdu. Arkalarında dev kurumlar ve işçi kardeşlerimiz vardı. Soma'da onlara sahip çıktı. Ama artık konjektür değişti. Artık Somaspor'umuz var. Somaspor'un arkasında Soma var. Şehrimizde bütün spor dallarının ilerlemesini temenni ediyoruz. Tek hedefimiz var Somaspor'u başarıdan başarıya koşturmak. Biz de belediye olarak ilk cansuyunu mecliste aldığımız kararla 200 bin lira destekle verdik. Şimdi böyle desteklerde bulunmak üzere kamu ve özel sektörlerimizin hepsi adeta sıraya girdiler. Hazırladığımız yönetici heyetiyle birlikte tek tek ziyaretlerde bulunuyoruz. Her gittiğimiz kapıdan da boş dönmüyoruz. Bu desteği bizlerden esirgemeyen tüm kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Oyuncularımız da hocalarının nezaretinde çalışmalarına başladı, kazasız belasız bir sezon diliyorum. İnşallah hak ettiğimiz başarıları da yakalayacağız, grubumuzu da lider bitirerek ilk hedef olan bir üst lige çıkacağız." dedi.

Açılış töreni sonrasında bölgesel Amatör Lig 8. Grup temsilcisi Sökespor ile karşılaşan Somaspor rakibi ile 1-1 berabere kaldı. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Somaspor Yeni Sezon Açılışını Gerçekleştirdi - Son Dakika


Advertisement