Son dakika: Hastanede yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı - Son Dakika

Son dakika: Hastanede yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

30.06.2022 13:32
Son dakika: Hastanede yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Son dakika haberi: AFAD ve UMKE tarafından AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, Acil Durum ve Afet Tahliye Tatbikatı her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla gerçekleştirildi.

AFAD ve UMKE tarafından AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, Acil Durum ve Afet Tahliye Tatbikatı her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) timleri, Afyonkarahisar İtfaiye Müdürlüğü ile Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü'nün katkılarıyla Hastane Afet Planıyla (HAP) gerçekleşen tatbikatta senaryo gereği D Blok 2. kat temizlik depo odası olarak kullanılan alanda elektrik kontağına bağlı bir yangın çıktı. Yangını ilk gören hastane personeli tarafından 4444 aranarak "kırmızı kod" bildirimi yapıldı.

Hastanenin itfaiye, güvenlik ve kurtarma ekiplerinin ilk olarak geldiği olay yerinde Afyonkarahisar İtfaiye Müdürlüğü personelleri söndürme ve soğutma işlemlerini gerçekleştirerek yangına müdahale etti. - AFYONKARAHİSAR

YORUMLAR
500
Isparta Yazılı Kanyon'da mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı Isparta Yazılı Kanyon'da mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı BURSA'DA TARİHİ İPEK FABRİKASI BİNASINDA YANGIN-2 BURSA'DA TARİHİ İPEK FABRİKASI BİNASINDA YANGIN-2 Bursa'da tarihi ipek fabrikası binasında yangın Bursa'da tarihi ipek fabrikası binasında yangın
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Son dakika: Hastanede yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement