Sü'de "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" Etkinliği - Son Dakika

Sü'de "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" Etkinliği

02.02.2015 14:30
Sü'de "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" Etkinliği

Selçuk Üniversitesi (SÜ), 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" etkinliğine hazırlanıyor.

Selçuk Üniversitesi (SÜ), 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen "Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği" etkinliğine hazırlanıyor.

SÜ'den yapılan yazılı açıklamada, sağlıklı toplum oluşturma yönünde sigarayı bırakanları ve bırakmak isteyenleri teşvik niteliği taşıyacak olan etkinlikle, sigaranın zararları anlatılarak, bırakmak isteyen insanların toplumda örnek teşkil etmesi ve içenleri sigarayı bıraktırma yönünde özendirmenin amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Duman Avcıları Topluluğu, Ortaya Karışık Tiyatro Topluluğu, Yeşilay Topluluğu ile Yavru Duman Avcıları Topluluğu'nun desteğiyle düzenlenecek etkinlikler, 9 Şubat 2015 Pazartesi günü Saat 13.00'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.  Sigara bıraktırma gönüllülerini ortak bir etkinlikte buluşturacak olan program kapsamında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı,sigaranın zararlarına ilişkin söyleşi gerçekleştirecek. SÜ Dilek Sabancı Konservatuvarı öğretim görevlileri, etkinlik açılışında mini bir konser verecek. Ortaya Karışık Tiyatro Topluluğu ise sigara ile ilgili senaryosunu yazdıkları ve hazırladıkları oyunu sahneleyecek. SÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kamile Marakoğlu, hastane bünyesindeki Sigarayı Bırakma Ünitesi'nde sigarayı bırakanların öykülerini anlatacak."

Programın ardından, SÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde sigarayı bırakan 50 kişiye teşekkür belgesi takdim edilecek ve sigara ile ilgili karikatürlerden oluşan sergi açılacak. - Konya

YORUMLAR
500
Son Dakika | Konya'da hafif ticari araç takla attı: 2 yaralı Son Dakika | Konya'da hafif ticari araç takla attı: 2 yaralı Karapınar'da bir kişinin boğazına tutunan kene çıkarıldı Karapınar'da bir kişinin boğazına tutunan kene çıkarıldı Camında 'Düzelicez İnşallah be' yazan araçla kaçak içki taşırken yakalandı Camında 'Düzelicez İnşallah be' yazan araçla kaçak içki taşırken yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sü'de 'Duman Avcıları ile Yaşam Şenliği' Etkinliği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement