Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile 'Ahmet Gönen Lisesi' temeli atıldı - Son Dakika
Yerel

Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile 'Ahmet Gönen Lisesi' temeli atıldı

Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile \'Ahmet Gönen Lisesi\' temeli atıldı

Talas Belediyesi, Kayseri'nin en büyük 1'inci, Türkiye'nin ise 6. en kalabalık ilçesi olan Mevlana Mahallesi'nin okul ihtiyacını gidermek için Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile yaptırılacak olan Ahmet Gönen Lisesi'nin temelini attı.

02.03.2024 13:44  Güncelleme: 14:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile yaptırılacak olan 'Ahmet Gönen Lisesi'nin temeli atıldı.

Talas Belediyesi, Kayseri'nin en büyük 1'inci, Türkiye'nin ise 6. en kalabalık ilçesi olan Mevlana Mahallesi'nin okul ihtiyacını gidermek için Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile yaptırılacak olan Ahmet Gönen Lisesi'nin temelini attı. Törene, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, "Biz her platformda geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız, gençlerimiz diyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı hayata hazırlama sürecinde onları en iyi imkanlarla buluşturmayı hedefliyoruz. Temelini atacağımız bu yatırımın en önemli hususlarından bir tanesi hayırseverimizin yaptığı bir yatırım ve belediyemizin desteği ile yapılan bir okul. Hayırsever ve belediye katkısıyla çok kıymetli bir okul daha kazanacağız. Talas ilçemiz çok hızlı gelişen, büyüyen bir ilçe. İhtiyaç olan bir yerde ihtiyacı karşılayacak ve sorunu çözecek bir temel atıyoruz" dedi.

"Sadece 5 yılda 8 okul bitirdik ve teslim ettik"

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, "Nüfus yoğunluğu açısından Türkiye'nin en kalabalık 6'ıncı, Kayseri'nin de en büyük 1'inci mahallesinde bulunuyoruz. Her biri bir köy büyüklüğünde olan çok sayıda apartman var. Buralarda en önemli konunun eğitim olduğu göz ardı edilemez. Biz başlarken "Cumhuriyet'imizin 100. Yılında 100 proje" dedik, 210 proje olmuş ama en önemlisi de eğitim. Bende öğretmen olunca aklımı taktım ve meclis üyelerimizde bizi desteklediler. Artık Talas'ta valimizin, kaymakamımızın ve milli eğitim müdürümüzün de aklını taktığı gibi ikinci eğitime son vermiş olalım. Ben 30 sene boyunca "sabahçı mısın, öğlenci misin?" sorusuna muhatap oldum. Hiç hoşunuza giden bir durum değil. Artık Kayseri'de bu iş bitiyor. Devlet ve millet işbirliği ile yapıldığı içinde devlet adına biz hazine arazilerini veriyoruz. Yoksa da planlıyoruz. Hayırseverimizde yapıyor. Büyün bir güzellik ile işi bitiriyoruz. Sadece 5 yılda 8 okul bitirdik ve teslim ettik. Şuanda da inşaatı devam eden 8 okulumuz var. 4 tanesi önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişmiş olacak" ifadelerini kullandı.

Yalçın, "Türkiye Yüzyılı demek sadece slogan atmaktan ibaret değil ve olmamalı. Biz Türkiye Yüzyılının altını eğitim yüzyılı olarak doldurursak, sanayiciler üretim yüzyılı olarak altını doldurursa, herkes kendini işiyle altını doldurursa o zaman Türkiye yüzyılı olur. Kıyamete kadar Türkiye Cumhuriyetinin yüzyıllarına ve muassır ülkeler seviyesindeki yerimizi alırız. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ise, "İlçemiz ülkemizde en hızlı gelişen ve nüfusu en hızlı artan ilçelerimizden birisi. Mevlana Mahallemizde hem ilimizde he ülkemizde hızla gelişen bir mahallemizdir. Durum böyle olunca bu kadar nüfusa eğitim alt yapısı gerekiyor. Bunları yapmak bakanlığımızın görevidir ama bu kadar nüfus artışı karşısında bakanlığımızın bu kadar hızlı gelişen bir ihtiyacı biranda karşılama imkanı olamaz. Olsa bile desteklemeliyiz. İlçemiz bu konuda son derece şanslı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yoğun çabaları karşısında belediyemiz ve hayırseverlerimizde devreye girmek suretiyle bu ihtiyacı hızlı bir şekilde karşıladılar" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dua edildi ve okulun temeli atıldı. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Talas Belediyesi ve Hayırsever Ahmet Gönen işbirliği ile 'Ahmet Gönen Lisesi' temeli atıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti
  11 Nis Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Yuntdağı'ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Balaban, ziyaretlerde vatandaşlarla bayramlaşarak, belediye yönetim anlayışını anlattı ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

 • AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti

  AKP heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim sonuçları ve millet iradesi konuşuldu.

 • AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti

  AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla İYİ Parti'yi ziyaret etti. İYİ Parti'de AK Parti heyetini Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı. Heyetler, Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini ve birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemini vurguladı. İYİ Parti ise siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirtti.

 • CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu
  11 Nis CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu

  CHP ve DEM Parti arasındaki bayramlaşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay ve Van'da yaşanan gelişmeler konuşuldu. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, 'Türkiye halkları kayyum rejimine, kötü gidişata 'dur' dedi. Van'da da bunu gördük birlikte olunca durdurabiliyoruz' dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 'Biz Hatay için bir heyet kuracağız ve oradaki belediyenin çalışmalarını adeta ensesinde nefes alırcasına yakından takip edeceğiz' dedi.

 • İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasını ziyaret etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede bayramın kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı.

 • Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı
  11 Nis Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde mazbatasını aldı. Başkan Kırgöz, Dikili'ye hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyet, CHP Genel Merkezine giderek CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Ziyarette, bayramların barış, huzur ve kardeşlik duygusunu pekiştirdiği vurgulandı.

 • Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti
  11 Nis Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti

  Hong Kong'un Yau Ma Tei semtinde bulunan 16 katlı bir binadaki spor salonunda çıkan yangında en az 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 250 kişiyi kurtardı. Yangının kontrol altına alındığı ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

 • Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı
  11 Nis Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı

  Hatay'ın Defne ilçesinde seçimlerde zaferle çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, israfı önlemek amacıyla belediyede kullanılan 5 makam aracını satma kararı aldı ve kendinden önceki başkanın kiralık lüks aracını iade etti. Özgün, görev süresi boyunca kendi aracını kullanacağını ve makam aracı kullanılmayacağını duyurdu.

 • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı
  11 Nis Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni meclis üyeleri, nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm siyasi görüşlerden önce kente ve ülkeye hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Yavaş, yeni dönemde de iş birliği yaparak Ankara'ya hizmet etmeyi ve kenti gelecek günlere taşımak için el ele vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi
  11 Nis Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi

  Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Lubben eş-Şarkiyye Köyü'nde fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu bir ev ve bir araç ateşe verildi. Saldırganlar ayrıca Filistinlilere ait evlere İbranice sloganlar yazdı. İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik baskın ve saldırılarında son dönemde artış yaşanıyor. Bu süreçte Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 460 Filistinli hayatını kaybetti.

 • Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı
  11 Nis Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı

  Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen enflasyon tahmini sonrası hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. Bakan Şimşek'in tahmini tutarsa; emekliye temmuzda yüzde 24, memura ise yüzde 19 zam yapılacak.


Advertisement