Tatvanlı Öğrenciler İtalya'ya Gidecek - Son Dakika

Tatvanlı Öğrenciler İtalya'ya Gidecek

30.12.2012 15:58
Tatvanlı Öğrenciler İtalya'ya Gidecek

Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri, "Üç boyutlu gemi tasarımı ve modelleme eğitimi" projesi kapsamında İtalya'ya gidecek.

Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri, "Üç boyutlu gemi tasarımı ve modelleme eğitimi" projesi kapsamında İtalya'ya gidecek.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında İtalya'ya gidecek 15 öğrencinin 15 günlük gezisi, 3 öğretmen eşliğinde gerçekleşecek.

Okul Müdürü Erhan Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tatvan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nin Avrupa Birliği projelerini Tatvan'da gerçekleştiren ilk okul olduğunu ifade etti.

Tunç, "Okulumuz yine bir ilke imza atarak Leonardo'da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri çerçevesinde, toplam bütçesi 96 bin 966 Avro olan projede yer alıyor. Öğrenciler İtalya'da Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır" dedi.

İtalya'ya gidecek grubun, Nicotera başta olmak üzere çeşitli okul ve kuruluşları ziyaret edeceğini belirten Tunç, geziye katılanların proje sonunda konuyla ilgili Avrupa Birliği onaylı sertifika alacağını sözlerine ekledi.

Muhabir: Servet Taşdemir/ Yunus Okur/ Sıtkı Yıldız

Yayıncı: Mürsel Çetin - BİTLİS

YORUMLAR
500
İsveç Başbakanı Andersson Türkiye'yle terörle mücadelede iş birliğini güçlendirmek istiyor İsveç Başbakanı Andersson Türkiye'yle terörle mücadelede iş birliğini güçlendirmek istiyor Eurostat: Türkiye AB'den en fazla atık ithal eden ülke Eurostat: Türkiye AB'den en fazla atık ithal eden ülke Yunanistan: Rusya'ya doğal gaz için astronomik ücretler ödüyoruz Yunanistan: Rusya'ya doğal gaz için astronomik ücretler ödüyoruz
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tatvanlı Öğrenciler İtalya'ya Gidecek - Son Dakika


Advertisement