Tiyatrolar Günü'ne Nilgün Belgün Damgası - Son Dakika

Tiyatrolar Günü'ne Nilgün Belgün Damgası

28.03.2017 12:06
Tiyatrolar Günü'ne Nilgün Belgün Damgası

Büyükçekmece Belediyesinin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamındaki etkinliğinde sahne alan usta oyunca Nilgün Belgün’ün performansı büyük beğeni topladı.

Büyükçekmece Belediyesinin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamındaki etkinliğinde sahne alan usta oyunca Nilgün Belgün'ün performansı büyük beğeni topladı.

Büyükçekmece'de Dünya Tiyatrolar Günü'nde Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi oyunu sahnelendi. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonundaki tiyatro oyununa Büyükçekmeceli sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu. Usta sanatçı Nilgün Belgün'ün büyük ilgi gören "İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi" isimli müzikli dans gösterisinde, sanatçının hayatını, anılarını ve yaşadıklarını kimi zaman hüzünlü kimi zaman kahkahalarla sergilediği oyun ayakta alkışlandı. Tiyatro oyununa Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak ve Büyükçekmece Belediyesi Siyasi, Sosyal, Kültürel ve İdari İşlerden Sorumlu Koordinatörü Hasan Akkuş da katıldı.

Başkan Akgün'ün sevgi ve selamını iletti

Oyun sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak tarafından, Belgün'e çiçek takdim edildi. Büyükçekmece Belediyesi Siyasi, Sosyal, Kültürel ve İdari İşlerden Sorumlu Koordinatörü Hasan Akkuş, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Kongresi'nin toplantısı için Strazburg'da bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün sevgi ve salmalarını ileterek, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı. Hasan Akkuş, şunları söyledi:

"Şu anda uluslararası boyutlara ulaşmış festivalimizin bu sene 18'incisini yapacağız. Festivalimizin ilk yıllarında ilçemize konuk ettiğimiz Hollandalı dünyaca ünlü tiyatro ekibine, ilçemizde yeterli büyüklükte sahne olmadığı için gösteri yaptıramamıştık. Bunun üzerine Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün, bu konudan oldukça üzüldü ve rahatsızlık duydu. Bunun ardından Büyükçekmece'ye, İstanbul'a bu Atatürk Kültür Merkezini kazandırdı." - İSTANBUL

YORUMLAR
500
BÜYÜKÇEKMECE'DE 2 MİLYON LİRA DEĞERİNDE SAHTE DETERJAN MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ BÜYÜKÇEKMECE'DE 2 MİLYON LİRA DEĞERİNDE SAHTE DETERJAN MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ İstanbul'da sahte deterjan operasyonu İstanbul'da sahte deterjan operasyonu Büyükçekmece'de drift yapan sürücü ve damada para cezası verildi Büyükçekmece'de drift yapan sürücü ve damada para cezası verildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tiyatrolar Günü'ne Nilgün Belgün Damgası - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement