Tokat, "Domates Karnavalı" ile Tanıtılacak - Son Dakika

Tokat, "Domates Karnavalı" ile Tanıtılacak

11.01.2012 16:44
Tokat, "Domates Karnavalı" ile Tanıtılacak

Tokat Kent Konseyi Tanıtım Turizm Çalışma Grubu Başkanı Cemal İncesoyluer, kentin tanıtımı amacıyla hazırladıkları acil eylem planı çerçevesinde "domates karnavalı" düzenlemeyi arzu ettiklerini söyledi.

Tokat Kent Konseyi Tanıtım Turizm Çalışma Grubu Başkanı Cemal İncesoyluer, kentin tanıtımı amacıyla hazırladıkları acil eylem planı çerçevesinde "domates karnavalı" düzenlemeyi arzu ettiklerini söyledi.

Kent Konseyi bünyesinde bir süre önce çalışmalarına başlayan Tanıtım Turizm Çalışma Grubu kentin en önemli sorunlarının başında gelen turizmi canlandırmayı hedefliyor. Bu kapsamda ilin tanıtımı ve turistlerin dikkatini çekebilmek amacıyla çeşitli projeler yapmaya hazırlanan Başkan İncesoyluer, ortaya koyduğu projelerle ilgili grup üyeleri ile fikir alışverişinde bulundu. Tokat'ın tarihi geçmişi ve kültürel değerlerinin yurt içi ve yurt dışında bilinmediğini ifade eden İncesoyluer, "Tokat'ın turizme yönelik objelerini gün yüzüne çıkarıp, medyanın desteğini almayı önemsiyoruz. Şehirlerin turizm potansiyelini harekete geçirmek, ancak tanıtımla mümkündür. Bütün uluslararası kriterlerde esas olan, şehirlerin kendi markasını çıkarmak ya da şehirler bir veya birkaç objeyle marka olmasını sağlamak gerekiyor. Tokat'ın ülke genelinde marka olacak tek ürünü domatestir. 5 bin yıllık tarihi geçmişinde de Danişment, Selçuklu ve Osmanlı eserlerinin iç turizm için, antik çağa ait medeniyetlerin izlerini de dış turizm için kullanmamız gerçeğiyle karşı karşıyayız" dedi.

Tarihi ve kültürel değerler başta olmak üzere, tarımsal ürün ve doğal güzellikler bakımından da şanslı olan Tokat'ın en önemli eksikliğinin tanıtım olduğuna dikkat çeken İncesoyluer, bu kapsamda "Turizm Sempozyumu" yanında "Domates Karnavalı" düzenlenmeyi düşündüklerini söyledi. İncesoyluer, "Bu karnavalda birçok etkinlik gerçekleştirmek gerekir. Bunlardan birisi, 'Altın Domates 90 dakikalık Televizyon Filmi' gösterimi olabilir. 'Domates Karnavalı'nda, sinema ve müzik sanatçıları ile medyatik simalar davet edilerek, karnavala uygun sembolik domates savaşı yaptırılmalıdır. Karnaval başlığı altında, Ballıca, Sebastapolis ve Comana'nın tam manasıyla tanıtımı yapılmalıdır. Acil olarak, Tokat Kalesinin bir odası, 'Drakulanın yattığı zindan' şeklinde dizayn edilmelidir. Sulusokak için, '900 adımda 900 yıllık tarihin hikayesi' ana temada tanıtıma ağırlık verilebilir. Tokat'ta Drakula, Jul Sezar ve Köroğlu'nun hayatı işlenebilir" diye konuştu. - TOKAT

YORUMLAR
500
Otomobil yaya üst geçidine çarptı: 4 yaralı Otomobil yaya üst geçidine çarptı: 4 yaralı Tokat'ta bir kişi 3 kilogram ağırlığında mantar buldu Tokat'ta bir kişi 3 kilogram ağırlığında mantar buldu Hatalı sollama yapan araçtan kurtardı, evin balkonuna çarptı Hatalı sollama yapan araçtan kurtardı, evin balkonuna çarptı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tokat, 'Domates Karnavalı' ile Tanıtılacak - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement