Toroslar'dan Ücretsiz Halkoyunları Kursu - Son Dakika

Toroslar'dan Ücretsiz Halkoyunları Kursu

15.08.2013 11:27
Toroslar'dan Ücretsiz Halkoyunları Kursu

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren halkoyunları branşının yaz dönemini kapsayan ücretsiz kurs kayıtları başladı.

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren halkoyunları branşının yaz dönemini kapsayan ücretsiz kurs kayıtları başladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaz döneminde sosyal bir aktivitede yer almak isteyen tüm Mersin halkını kurslara katılmaya davet etti. Toroslar Belediyesi olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini vurgulayan Tuna, düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinliklerde daima Türk milletinin değerlerini ön plana çıkarmaya çalıştıklarını kaydederek, folklorun Türk milletinin örf, adet ve geleneklerini yansıtan bir değer olduğuna dikkat çekti. Kurslara katılmak isteyenlerin Toroslar Belediyesi Halkla İlişkiler Amirliğine başvurabileceklerini belirten Tuna, "Kültürel değerlerimizi gelecek nesillere taşıyıp, zenginleştirerek yaşamasını sağlamak önemli bir toplumsal görevdir. Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bulunan Halkoyunları ekibimiz kurulduğu günden beri katıldığı yarışmalarda önemli dereceler alarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Yaz dönemi için açtığımız ücretsiz halkoyunları kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi. - MERSİN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Toroslar'dan Ücretsiz Halkoyunları Kursu - Son Dakika


Advertisement