Türkçülük Günü Kızılcabölük'te Kutlandı - Son Dakika
Yerel

Türkçülük Günü Kızılcabölük'te Kutlandı

Türkçülük Günü Kızılcabölük\'te Kutlandı

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle Denizli'nin Kale Belediyesi, Kızılcabölük Belediyesi ve Denizli Ülkü Ocakları konser düzenlendi.

06.05.2013 15:29  Güncelleme: 15:33

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle Denizli'nin Kale Belediyesi, Kızılcabölük Belediyesi ve Denizli Ülkü Ocakları işbirliği ile konser düzenlendi.

Kızılcabölük Çamlık mesireliğinde yapılan Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu, organizasyona MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Çelik, Kumafşarı Belediye Başkanı Ali Rıza Onaç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nazilli Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterileriyle başlanan program Osman Öztunç konseriyle devam etti. Osman Öztunç'un şarkılarına vatandaşlar da hep birlikte eşlik etti. Konserin ardından Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca'nın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Kosova heyetine hediyeleri verildi. Kale ilçesi ile Kosova'nın İpek ilini kardeş yapmak için büyük çaba sarf eden Dr. Ergin Jable'nin mesajı Başkan İsmail Yarımca tarafından okundu. Türkçülük gününü kutlayan Jable, "Dünyada en çok şehit veren millet Türk milletidir. Atalarımız Çanakkale zaferinde nasıl birleştiyse yine öyle olacağız. Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin" dedi.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca da birlik ve beraberliğin önemine değinerek, "Türk Milleti olarak her zaman bir olmalıyız. Balkanlarda yaşayan Osmanlı'nın evlatlarını ağırlıyoruz. Evlad-ı Fatihanlar olarak andığımız kardeşlerimiz iki ülke arasında köprü olarak Türk milletinin kavuşmasını sağlayacak" dedi.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca'ya da Kosova Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Nafiye Gas tarafından Kosova tablosu hediye edildi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkçülük Günü Kızılcabölük'te Kutlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement